2016 M. 5-10 KL. „ŠARKOS" STOVYKLA

PRASMINGA STOVYKLAUTOJŲ VEIKLA

Birželio 7 d. Kriukų pagrindinės mokyklos 5-8 kl. mokiniai su dailės-technologijų mokytoja Daiva Butkiene ir IT mokytoja Vaida  Ruseckaite vasaros stovyklos "Šarka" metu  vykdė projektą ,,Atgyjantys dvarai“ Medvilionių dvaro teritorijoje.

Šiemet sukako 100 metų, kaip mirė dvarininkas St.Goesas (1844-1916 m.), tad veikla skirta atminties atgaivinimui. Jaunoji karta atidžiai išklausė Jaunimo reikalų koordinatorės, buvusios paveldosaugininkės Vilmos Bartašienės pasakojimą apie  Medvilionių dvarą, šviesuolius Stanislovą, Viktoriją ir Teresę,  Goesų svarbą Kriukų seniūnijai, Joniškio kraštui, Lietuvai ir pasauliui.

Išsilavinę, pritariantys socialinio teisingumo ir reformų idėjoms Goesai savo dvaro sodyboje įkūrė Šiaurės Lietuvos kultūros ir švietimo centrą. Spaudos draudimo metais Medvilionys buvo saugi draudžiamųjų lietuviškų knygų slaptavietė. Čia buvo įkurta ir mokykla, įvyko vienas pirmųjų slaptų lietuviškų vaidinimų – Žemaitės ir G. Petkevičaitės-Bitės komedija „Velnias spąstuose“. Čia rinkosi jaunimas... tai studentų vasaros susiėjimai, lietuviškų vaidinimų statymas ir uždraustos lietuviškos spaudos platinimas.

Mokiniai domėjosi nykstančiais dvaro statiniais, išlikusiomis architektūrinėmis detalėmis, fachverkine statyba, panaudojant pačią ekologiškiausią medžiagą – molį.

Išlikusi ornamentika įkvėpė sukurti žemės meno kūrinį-kilimą, liepų alėjoje instaliaciją „Atmintis“ vieningai kūrė ir viešnia, ir mokytojos, ir mokiniai...

Dvaro aplinka pasikeitė, atgimė, nors ir neilgam atkreipė dėmesį šiltais, prasmingais mokinių darbais.

Praturtėjo ir mokiniai, suvokė kultūros vertybių svarbą, savo įtaką praeities išsaugojimui....

                                                                                    Projekto organizatorės

http://www.joniskis.lt/lit/Projektas-atgimstantys-dvarai-


2016 M. PRADINIŲ KLASIŲ „ŠARKUTĖS" STOVYKLA


2016 M. SPORTO ŠVENTĖ


Joniškio rajono Gataučių M.Katiliūtės mokykloje jau daugelį metų vyksta dailės darbų konkursai, skirti M.Katiliūtės premijai laimėti.

Š.m respublikinio dailės darbų konkurso tema – ekslibris „Odė medžiui“.

Ekslibrius pristatė mokiniai iš Alytaus, Šiluvos, Kauno, Joniškio ir kitų respublikos mokyklų.

Konkursas labai sėkmingas mūsų mokyklos dailininkams, ypač 6 kl. mokiniams.

5-7 kl. tarpe I vietą laimėjo Arminas Sasnauskas, III vietą- Agnė Zablackytė.

8-10 kl. tarpe II vietą užėmė 9 klasės mokinė Rimantė Dičkalnytė.

Džiaugiuosi savo mokinių pasiekimais. Sėkmės ir sekančiais metais.

                                                                                                         Dailės mokytoja D.Butkienė


KETVIRTOKAI ATSISVEIKINO SU VAIKYSTE

Gegužės 31 dieną būsimi penktokai visus tėvelius ir artimuosius sukvietė į aktų salę pasidžiaugti nuostabiomis akimirkomis, kurios buvo ketverius metus besimokant pradinėse klasėse. Naujienas pristatė žurnalistė Urtė Žvirgždaitė ir laisvai samdoma žinių komanda „KRIU-KET“. Buvo prisiminti įspūdžiai video reportažuose iš pirmos klasės, išvykos, projektai ir įdomiosios pamokos iš antros, trečios ir ketvirtos klasės. Vaikai šoko, dainavo ir džiaugėsi, pamatę save nuotraukose. Sveikinimo žodį tarė mokyklos logopedė, psichologė ir mokyklos direktorius. Po gražių palinkėjimų, po pradinio ugdymo programos baigimo pažymėjimų įteikimo vaikučiai pakvietė visus pažiūrėti spektaklį „Šeši banditai ir vilkas“. Tada visi nuskraidinome į dangų svajones, „pririštas“ prie balionų. O šventę vainikavo gražus, didelis ir labai skanus tėvelių iškeptas tortas. Tad sėkmės, mieli ketvirtokai!!!

Mokytoja Jolanta


2016 M. PASKUTINIS SKAMBUTIS DEŠIMTOKAMS


IKIMOKYKLINĖS GRUPĖS VAIKŲ IŠLEISTUVĖS


PRIEŠMOKYKLINĖS GRUPĖS MOKINIŲ IŠLEISTUVĖS


Kovo – balandžio mėn.  Joniškio r. Švietimo centre buvo eksponuojama paroda  „Mano šeimos profesijos“. Savo piešinius pristatė trys mūsų mokyklos mokiniai (mokyt. D. Butkienė).  6 klasės mokinės Aistės Ramonaitės  darbas „Gamtosaugininkas“  vienbalsiai  išrinktas  geriausiu.  Sveikiname nugalėtoją!

                                                                                                                UK koordinatorė  A. Radvilienė


„ĮDOMIOJI LOGOPEDIJA“

Š.m. gegužės 18 dieną mūsų mokyklos ketvirtokai dalyvavo  tradiciniame rajoniniame renginyje – pamokoje  „Įdomioji logopedija“ Joniškio „Saulės“ pagrindinėje mokykloje.

Dalyvavo penkių mokyklų –  M.Slančiausko progimnazijos, Gataučių Marcės Katiliūtės mokyklos, Skaistgirio gimnazijos,  Kriukų pagrindinės mokyklos ir Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos –  komandos. Komandą sudarė 5 ketvirtokai.  Moksleiviai atliko įvairias užduotis: dėliojo žodžius iš raidžių, analizavo žodžius garsais, sudarė žodžių vėrinėlius...

Po sunkaus darbo visi atsisėdo prie vaišių stalo, smagiai pabendravo.

                        Mokyklos logopedė Elena Čoj

  


2016 M. MOKYKLOS GIMTADIENIS

  


RESPUBLIKINIAME KONKURSE ,,LABAS‘‘ – SĖKMĖ

Prieš keletą mėnesių Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija vienuoliktą kartą skelbė mokinių kūrybos konkursą. Jame kiekvienas dalyvis turėjo atsiųsti tik po vieną bet kokio žanro savo kūrinį. Įdomu tai, kad komisiją šiame konkurse sudaro ne tik lietuvių kalbos mokytojai, bet ir pačių dalyvių bendraamžiai – gimnazistai, praėjusių konkursų laureatai. Tokia iniciatyva siekiama lavinti ir realizuoti mokinių kūrybiškumą, skatinti kurti ir padėti jauniesiems plunksnos draugams atskleisti savo gabumus.

Šių metų  konkurse ,,Labas“ dalyvavo ir du šeštos klasė mokinukai K.Kazakevičiūtė ir D. Jankauskas. Vaikai konkursui pateikė po prozos kūrinėlį ir komisijos  buvo pastebėti bei įvertinti! Abu pateko į nugalėtojų sąrašą! Praėjusią savaitę konkurso organizatorė Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija buvo pakvietusi visus skirtingų amžiaus grupių nugalėtojus į gražų ir iškilmingą baigiamąjį konkurso ,,Labas“ susitikimą ir nugalėtojų apdovanojimus.  Šventės finale buvo numatyti netradiciniai konkurso nugalėtojų kūrybos skaitymai ant Medvėgalio kalno. Deja, mes nuvykti į apdovanojimus galimybės neturėjome. Tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Šilališkiai mums atsiuntė laureatų vertinimo protokolą, kuriame juodu ant balto parašyta, jog Karolina ir Dovidas yra vieni iš nugalėtojų. Sveikiname!

                                                                                             Lietuvių kalbos mokytoja L.Eitkevičienė 


DRAUGŲ DIENA

Balandžio 22 d. grupelė mūsų mokyklos mokinių dalyvavo tradiciniame Pakruojo rajono Balsių pagrindinės mokyklos renginyje ,,Draugų diena‘‘. Be lietuvių iš Žibartonių, Pašvitinio, Kriukų ir pačių Balsių pagrindinės  mokyklos, čia pasirodė trys Latvijos respublikos Bauskės rajono mokyklų komandos. Tai Ozolainės, Vecsaulės ir Jaunsaulės pagrindinių mokyklų mokiniai. Po meninės programos, kurios tema šiemet buvo ,,Idėjų mugė‘‘, jaunimas iki pat 22 val. smagiai trypė diskotekoje, o mokytojams buvo pasiūlyta turininga kelionė į Joniškėlio Kruopių dvarą.

                                                                   Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja L.Eitkevičienė


REGIONO VARŽYTUVĖSE ANTRA VIETA

Balandžio 21 d. Vilniuje vyko Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro inicijuoto respublikinio etnokultūrinio projekto  ,,Tarmių lobynai‘‘ Aukštaitijos regiono vaikų, gebančių kalbėti tarmiškai, varžytuvės. Projektą LMNŠC vykdo kartu su partneriais:  Etninės kultūros globos taryba, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu, Lietuvių kalbos institutu ir Lietuvių liaudies kultūros centru. Ne vienerius metus vykstančiu renginiu siekiama vaikams ir jaunimui padėti suvokti save kaip tautinės kultūros puoselėtoją, skatinti mokinių pasididžiavimą savo etnografinių regionų tarmių savitumu, sudaryti sąlygas talentingiems jauniems žmonėms kūrybiškai perteikti savo mintis ir požiūrį į  krašto praeitį.

Kriukiečiai šiame projekte garsina Joniškio krašto istoriją ir kriukietišką šnektą jau ne pirmus metus. Ir gana sėkmingai. Šiemet į Vilnių vyko trys Kriukų pagrindinės mokyklos pasakoriai: šeštokai Gvidas Žalpis ir Dovidas Jankauskas bei septintokė Evelina Užkuraitytė. Vaikinų pasakojimus komisija įvertino padėkos raštais, o štai E.Užkuraitytei skirta prizinė antroji vieta.

                                                              Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja L. Eitkevičienė

     


Balandžio 20 dieną keletas 9 klasės mokinių dalyvavo konkurse ,,Linksmai apie profesijas“, kuris vyko M. Slančiausko progimnazijoje. Komandos turėjo namų darbų užduotį - paruošti trumpą vaidinimą, susijusį su konkurso pavadinimu. Kriukiečių pasirodymas visus sužavėjo. Po to sekė teorinės užduotys, susijusios su profesijomis. Čia prireikė ne tik žinių, bet ir kūrybiškumo. Mūsų komandai įveikti užduotis  sekėsi neblogai.

Konkursas baigėsi visų dalyvių apdovanojimu. Smagu buvo gauti didžiulį saldų prizą!

                                                                                  UK koordinatorė A. Radvilienė


APIE TAI, KUR IR KAIP MOKYTIS...

Balandžio 17 d. devintokus aplankė buvusi mūsų mokyklos mokinė Irma Simonavičiūtė. Prieš penkerius metus Kriukų pagrindinę mokyklą baigusi Irma intensyviai kuria savo ateitį ir vis dar mokosi. Žeimelio žemės ūkio mokykloje mergina prieš kurį laiką įgijo padavėjos – barmenės specialybę, tačiau nusprendė viena profesija neapsiriboti ir dabar mokosi virėjos specialybės. Irma devintokams trumpai pristatė Žeimelio žemės ūkio mokyklos siūlomas profesijas, supažindino su mokymosi ir nepamokinės veiklos galimybėmis, mokslo ir stojimo reikalavimais. Kriukietė  pasidžiaugė  renovuotais mokyklos bendrabučiais, valgykla ir sporto sale.

Pasak I.Simonavičiūtės, jei anksčiau minėtoji mokykla susilaukdavo įvairių pastebėjimų dėl gana atlaidaus požiūrio į mokymosi ir lankymo organizavimo tvarką, tai dabar situacija išties pasikeitusi: gerai besimokantys, puikiai lankantys ir nepamokinėje  veikloje aktyvūs mokiniai yra visokeriopai skatinami ir gauna didesnę stipendiją. Kalbėdama mergina ne sykį pabrėžė, jog nuo pat mokymosi pradžios skatinamas kiekvienas mokinys, tačiau, kiek pastangų jis pasiruošęs įdėti į savo veiklą, priklauso tik nuo jo paties, todėl kartais atsitinka ir taip, jog mokiniai pašalinami... Todėl, anot Irmos, jau dabar derėtų pagalvoti, kur ir kaip esi pasiryžęs ateityje mokytis ir kiek turi noro stengtis siekdamas tikslo.

                                                                                                      Devintokų auklėtoja L.Eitkevičienė


KARJEROS  DIENA

Balandžio 14 d. mūsų  mokyklos  mokinių  laukė  didžiulis  autobusas.  Juo 6-10  klasių  mokiniai vyko į  Naisius, susitikti su įvairių profesijų žmonėmis, pamatyti jų darbą iš arti.

Naisiuose mus pasitiko gidė savanorė Elvina , kuri lydėjo visą viešnagės laiką.

Pažintį pradėjome kultūros namuose. Čia mus pasitiko fotografas, kultūros namų ir informacinio centro direktorius Žydrūnas Budzinauskas. Jis  papasakojo apie savo darbą, aprodė atnaujintus kultūros namus. Grimo kambarį, kuriame buvo grimuojami serialo ,,Naisių vasara“ aktoriai. O mūsų šeštokės, vadovaujamos mokytojos L.Eitkevičienės neatsispyrė pagundai parepetuoti modernioje kultūros namų scenoje.

Susipažinome su Naisių žemės istorija, čia jau veikiančiais ir dar įsikursiančiais muziejais. Sužinojome apie archeologų darbą, pamatėme jų radinius.

Surasti savyje talentą, būti veikliam, gerai mokytis, pažvelgti į ateitį - mokė Naisių radijo įkūrėjas Dovydas Petkus. Jis savo veiklą pradėjo nuo radijo, o dabar vadovauja Naisių vasaros teatrui. Jaunam žmogui svarbu ieškoti galimybių ir jas įprasminti. Ir atsisveikinant mūsų mokiniams palinkėjo mokytis ir ieškoti savęs.

Literatūros muziejuje, įsikūrusiame poeto Zigmo Gaidamavičiaus-Gėlės name, statytame dar 1822 metais,  mūsų laukė bendruomenės pirmininkė Rita Žukauskienė. Ji mums papasakojo apie Zigmą Gaidamavičių- Gėlę, kilusį iš Naisių. Rašytojas buvo labai darbštus, gabus ir imlus, siekiantis savo tikslo jaunuolis. Čia atkurtas ir autentiškas poeto kambarys. Z. Gaidamavičius-Gėlė parašė apie 1000 eiliuotų kūrinių, bet mirė labai jaunas, vos 18 metų.   Tame pačiame pastate apžiūrėjome ir kaminą-rūkyklą. Nors dabar tai panašiau į kambarį, gidė vaizdžiai papasakojo kaip būdavo rūkoma ir laikoma mėsa seniau. Šio pastato pamatuose įmūrytas dubenuotas akmuo.

Visai šalia muziejaus – žemaitukų žirgynas-veislynas. Apie šiuos tvirtus žirgus, kurie išnyko per XX a. pasaulinius karus, mums papasakojo trenerė Gintautė Masiulienė. Žirgais rūpinasi 5 žmonės: 2 šėrikai ir 3 treneriai. Naisių žirgyne šiuo metu auginami 29 žemaitukai. Netinkami veislei žirgai parduodami. Žirgyne veikia  jojimo būrelis, jo lankytojos – daugiausia merginos. Trenerė išsamiai papasakojo apie savo darbo ypatumus, apie specialybes, kurias reikia įgyti, norint dirbti su žirgais.
Po to su gide  aplankėme Saulės aikštę. Ją projektavo dizaineris V.Puzeras. Aikštės viduryje  apžiūrėjome saulės laikrodį, prie kurio sukūrimo  dirbo specialistų komanda: archeologai, etnografai ir kitų sričių specialistai.

Visi bandėme pasisemti energijos prie energetinio akmens. Sužinojome ir apie gana retą specialybę – radiostezininko. Radiostezija - tai mokslas su savo metodais įgalinantis nustatyti įvairių materijos formų energetinius spinduliavimus, jų poveikį žmonėms bei juos supančiai aplinkai.

Toliau mūsų laukė kelionė į Baltų areną. Arena jau dabar pristatoma kaip savotiškas šiuolaikinis piliakalnis. Čia bus koncertų, spektaklių ir kitokių masinių renginių vieta. Ji galės sutalpinti 20 tūkstančių žiūrovų. O iš ten, kur buvo semiamas gruntas pylimui, atsirado naujas tvenkinys.  

Dizaineriui V.Puzerui kilo idėja įrengti dar vieną simbolinę aikštę. Taip atsirado Ugnies aikštė. Joje galima pastebėti vieną iš pirmapradžių ženklų – svastiką. Šis ženklas simbolizuoja nuolatinį gyvybės ratą, o ugnis – energiją. Tikima, kad čia pildosi norai. Todėl mokiniai mielai ėjo ratu, prieš tai sugalvoję norą.

Susitikome ir su bendrovės vadovu Svajūnu Stelmoku. Vadovas pristatė savo bendrovę, kiek yra dirbamos žemės, kokiose srityse specializuojasi, kokie specialistai dirba. Visų akys krypo į kieme stovinčią techniką, todėl netrūko pačių įvairiausių klausimų apie ją. Didžiausia atrakcija tapo pasivažinėjimas didžiuliu traktoriumi. Būsimieji traktorininkai turėjo galimybę pasėdėti modernaus traktoriaus kabinoje. Atsisveikinant, bendrovės vadovas surengė viktoriną, nugalėtojus apdovanojo prizais.

Nors diena pasitaikė žvarboka, bet laikas neprailgo. Šį kart  Naisiais ne tik pasigrožėjome, bet pasidomėjome  žmonėmis, specialistais, kurie visa tai sukūrė. Išgirdome bent kelių sričių specialistų pasakojimus apie savo darbą. Karjeros diena mokiniams paliko neišdildomų įspūdžių, praplėtė jų akiratį ir privertė susimąstyti apie būsimos profesijos pasirinkimą.

                                                                                  UK koordinatorė A. Radvilienė


RESPUBLIKINĖ KONFERENCIJA - SEMINARAS

„SVEIKA GYVENSENA – GYVENIMO BŪDAS NUO VAIKYSTĖS“

 

Balandžio 7-8 dienomis Žagarės dvaro rūmuose vyko konferencija – seminaras „Sveika gyvensena – gyvenimo būdas nuo vaikystės“, kurią organizavo Kriukų pagrindinė mokykla, Žagarės gimnazija ir Žagarės regioninis parkas.

Nuo 2015 metų rugsėjo 1 dienos Kriukų pagrindinė mokykla – SVEIKATĄ STIPRINANTI MOKYKLA (viena iš trijų Joniškio rajone).

Pirmą konferencijos dieną pranešimus skaitė Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų koordinatorė Nijolė Paulauskienė bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro atstovė Dalia Sabaliauskienė. Taip pat konferencijoje dalyvavo ir Mykolo Romerio universiteto profesorė Irena Leliūgienė, kuri pasakojo apie vaikų psichinę savijautą šiuolaikinėje bendruomenėje bei Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto dekanė Ginta Gerikaitė, kuri pristatė socialinės partnerystės su mokyklomis svarbą. Labai įdomius pranešimus skaitė ir Aukštelkės pagrindinės mokyklos direktorius Vaidas Bacys, Panevėžio r. savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Skaidrutė Kriukienė. Joniškio rajono aktualias vaikų sveikatos problemas pristatė Joniškio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro stebėsenos specialistė Laima Virbičianskienė.

Antrą konferencijos dieną vyko praktiniai užsiėmimai, kur buvo dalinamasi patirtimi „Sniego gniūžtės“ veikloje, analizuojamos Sveikatą stiprinančių mokyklų sėkmės, patirtys, aktualijos ir diskutuojama, kaip padėti šiuolaikiniam vaikui renkantis gyvenimo būdą.

Konferencijoje dalyvavo 50 žmonių iš įvairių Lietuvos rajonų. Atsisveikinome pažadėdami kitais metais vėl susitikti.

Jolanta Bytautienė


TĖVELIŲ RANKDARBIŲ PARODA

 Mūsų mokyklos Tėvelių klubo veikla vis labiau įsibėgėja. Aktyvūs ir geranoriški vaikų tėvai ne tik dalyvauja renginiuose, bet yra didelė parama organizuojant ir kitas mokyklos veiklas. Nesnaudžia patys, ragina kitus. Kaip tik šiuo metu mokyklos bibliotekoje eksponuojama Tėvelių klubo narių rankdarbių paroda ,,Kas ką moka, tas tą rodo“. Kviečiame apsilankyti! Nustebsite sužinoję, kokie gabūs, išradingi ir nagingi gali būti kriukiečiai.

                                                                         Lietuvių kalbos mokytoja L.Eitkevičienė


SEIMO NARIO DOVANA

Devintokė Rimantė Dičkalnytė buvo maloniai nustebinta netikėtai gavusi Seimo nario V.Gailiaus dovanėlę. Kokia proga?! Pasirodo merginos dailės  darbą ( mokyt. D.Butkienė) gerbiamas kriukietis pasirinko savo šventinio Kovo 11 – osios  atviruko viršeliu. Rimantė džiaugiasi tokiu dėmesiu ir sako esanti išties paskatinta.

                                                                        Devintos klasės auklėtoja L. Eitkevičienė

               vgailiausdovan


TEATRŲ FESTIVALIS „ŽODŽIAI“

Balandžio 1 dieną LVJC didžiojoje  salėje vyko respublikinis teatrų festivalis ŽODŽIAI.  Jame pasirodė ir buvo nominuota už komiškumą  bei  interaktyvumą ir mūsų mokyklos Forumo teatro grupė ,,Savas‘‘. Forumiečiai į Vilnių sugužėjusiems teatralams pristatė mokytojos L. Eitkevičienės sukurtą pjesę ,,Virtuasai‘‘.

Nuo pat ryto iki vėlyvo vakaro festivalyje vaidino iš visos Lietuvos susirinkę formaliojo ir neformaliojo ugdymo įstaigose veikiančios teatro studijos, būreliai, jaunimo iniciatyvinės grupės.  Jaunieji artistai antrąsyk organizuojamame festivalyje pačiomis įvairiausiomis  meninėmis priemonėmis bandė išreikšti, kaip jie supranta TEISĘ, PAREIGĄ, ATSAKOMYBĘ ir LAISVĘ bei, kaip tuos žodžius suvokia jaunas žmogus.  Pietų pertraukos metu laikas taip pat neprailgo, nes buvo galima išbandyti leidyklos ,,Nieko rimto‘‘ dovanojamas laikinąsias tatuiruotes. Vėliau kiekvienas šitaip pasipuošęs dalyvis galėjo įsiamžinti čia pat organizuotoje foto sesijoje.

Iš viso festivalyje dalyvavo 23 teatro kolektyvai – apie 250 vaikų ir jaunuolių.

 

                                                                         Lietuvių kalbos mokytoja L.Eitkevičienė


KNYGNEŠIŲ ŽYGIS


RAJONINĖ PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ KONFERENCIJA

„NORIU BŪTI SVEIKAS“

Kovo 18 dieną ketvirtokas Augustas Balčiūnas dalyvavo rajoninėje pradinių klasių mokinių ir mokytojų konferencijoje „Noriu būti sveikas“, kuri vyko Skaistgirio gimnazijoje. Augustas skaitė pranešimą „Pasivaikščiokim kitaip“ ir demonstravo sukurtas kriukietiškas lazdas. Konferencijoje dalyvavo mokiniai iš „Saulės“, Mindaugių ir Kriukų pagrindinių mokyklų, M.Slančiausko progimnazijos bei Žagarės ir Skaistgirio gimnazijų. Mokiniai šauniai pasidalino patirtimi apie įvairias veiklas, kurios padeda ir skatina būtina sveikiems. Smagu, kai galim pamokyti ir iš kitų pasimokyti. Didžiuojamės ir džiaugiamės tavim, Augustai!!!

Ketvirtokų mokytoja Jolanta


MUGĖ 2016


Poezijos dieną Kriukų mokyklos mokiniai paminėjo miestelio bibliotekoje skaitydami savo kūrybą ir diskutuodami apie įkvėpimą. Smagu, kad tarp miestelio kuriančiųjų ir mūsų mokyklos darbuotoja Irena Valiukienė. Tuo pačiu apžiūrėjome ir bibliotekoje eksponuojamą mokyklos Tėvelių klubo rankdarbių parodą. Kriukiečiai ir čia nagingi. 


Prieš pat pavasario atostogas Kriukų mokyklos Forumo teatro savanoriai aktyviai įsijungė į savaitės ,,Be patyčių'' veiklas. Vieną rytą jie visus pasitiko prie paradinių durų maloniais sveikinimais, kita - kalbančiųjų kortelių - akcija kvietė pačiam sau pasakyti komplimentą arba nusišypsoti. Dar kita tos savaitės akcija buvo skirta tiesiog priminti sau patiems ir aplinkiniams, kad gyvenimas yra gražus ir derėtų nepamiršti kilnių poelgių ar atsiprašymo... Galiausiai visus norinčius pakvietėme į aktų salę, kur šešėlių teatro pagalba mokėmės kurti ir pozityviai spręsti patyčių situacijas. Ačiū visiems savanoriams!


Antrokai, savaitės "Be patyčių" metu piešė skirtukus knygoms, kuriuos dovanojo savo draugams pradinukams, mokyklos direktoriui, mokytojams ir kitiems darbuotojams, kūrė širdies formos 'Draugystės knygą" , lankstinuke apie patyčias piešė rankytes ir ant pirštukų įvardijo tuo žmones, į kuriuos gali kreiptis susidūrę su patyčiomis, žiūrėjo ir aptarė filmuką.


IŠVYKA Į ŠIAULIŲ REGIONO MENINĖS RAIŠKOS FESTIVALĮ

„MES PROF‘AI 2016“

Į pakvietimą dalyvauti meninės raiškos festivalyje „MES PROF‘AI 2016“ neformaliojo ugdymo studijos „Kūrybos erdvės“ narės reagavo labai entuziastingai.

Viena mintis keitė kitą... Merginos nutarė pristatyti Mados instaliaciją “Drabužinė“, sukurtą remiantis Tim Burton kūryba.  Tai tarsi paauglės merginos gyvenimo svarbių akimirkų nuotrupos..

Pristatymą, panaudojant pernai metais sukurtus marškinėlius, kūrė Samanta Ščegauskaitė (10 kl.), Rimantė Dičkalnytė (9 kl.), Viginta Dičkalnytė (8 kl.), Andrėja Rutkevilytė (6 kl.).

Į festivalį, ugdantį moksleivių saviraišką, kūrybiškumą, išvyko Samanta ir Andrėja.

Mokinės stebėjo 27 kolektyvų pasirodymus, ieškojo kūrybinių idėjų naujiems projektams....

Beje, “Profesijų mugės“ sektoriuje susipažino su Šiaulių profesinio rengimo centro specialybėmis, išbandė savo jėgas viktorinoje, apdailos srityje...

Turiningas renginys baigėsi dalyvių apdovanojimu, kvietimu atvykti ir kitais metais...

                                                                     Dailės technologijų mokytoja Daiva Butkienė


PRADINUKŲ VARŽYBOS SU GASČIŪNŲ KOMANDA


SMAGU SUSITIKTI...

Kovo 8-osios popietę ketvirtokai šnekučiavosi, prie puodelio arbatos pasikvietę mokyklos anglų kalbos mokytoją Almą Jucienę. Buvo smagu išgirsti mokytojos prisiminimus apie šauniai leistą laiką mokykloje bei universitete, apie begalinį norą sportuoti (mokytoja dziudo imtynių prizininkė), apie potraukį rankdarbiams. Džiugu, kai šalia entuziastingi ir kūrybingi mokytojai!!! SU JŪSŲ DIENA, GERBIAMOS MOKYTOJOS – MOTERYS!!!

Ketvirtokai ir mokytoja Jolanta


MES REGIONINIAME MENINIO SKAITYMO KONKURSE

Kovo 5 dieną Radviliškio Vaižganto gimnazijoje savo sparnus išskleidė Poezijos paukštė - vyko Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso regioninis etapas. Jame dailaus žodžio pasiklausyti, save parodyti ir iš kitų pasimokyti susirinko  mokiniai iš Radviliškio, Joniškio, Šiaulių, Pakruojo, Pasvalio, Biržų, Panevėžio, Kupiškio, Kelmės, Akmenės, Rokiškio rajonų ir Panevėžio miesto,  nugalėję konkurentus rajoniniuose turuose. Renginio dalyvius pasveikino Radviliškio r. savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis, Vaižganto gimnazijos direktorė Židrūna Onaitienė. Garbingai vertinimo komisijai vadovavo  dr. Danutė Vaigauskaitė, Klaipėdos universiteto Menų akademijos teatro katedros vedėja, scenos kalbos pedagogė.

Grupelė šeštos klasės mokinukių savo rajoną atstovavo  konkurso dalyviams ir komisijai pristatydamos literatūrinę kompoziciją ,,Pažiūrėkite į žmones‘‘. Nors merginos tokiame konkurse dalyvavo pirmą kartą, jų pasirodymas įvertintas trečia vieta. Tai  geras įvertinimas, nes varžytis su  labiau už save patyrusiais ir vyresniais scenos žinovais nėra paprasta ir lengva. Sveikiname K.Kazakevičiūtę, A.Zablackytę, S.Kerulytę, G.Palmileraitę, A.Rutkevilytę, E.Griškaitę!

Visiems konkurso dalyviams ir mokytojams įteikti Radviliškio r. savivaldybės ir Radviliškio r. sav. Švietimo ir sporto paslaugų centro SJNUC padėkos raštai, atminimo dovanėlės.

                                                                         Lietuvių kalbos mokytoja L.Eitkevičienė


DEŠIMTOKŲ ŠIMTADIENIS 2016


MATEMATIKOS, EKONOMIKOS, IT PROJEKTINIŲ DARBŲ KONFERENCIJA ŠIAULIUOSE

Kovo 4 dieną du mūsų mokyklos mokiniai, t.y. 10 kl. mokinys Giedrius Barauskas ir 9 kl. mokinys Rytis Mikšys, lydimi mokytojų V.Ruseckaitės ir A.Radvilienės, vyko į Tarptautinę moksleivių matematikos, informacinių technologijų ir ekonomikos darbų bei projektų konferenciją, kurios plenarinis posėdis įvyko Šiaulių Universiteto bibliotekoje.  Konferencijos dalyvius iš Lietuvos ir Latvijos pasveikino ŠU rektorius prof. D.Jurgaitis ir Šiaulių S.Daukanto gimnazijos direktorius V.Kantauskas. Po plenarinio posėdžio ir pietų pertraukos darbas sekcijose vyko ŠU Matematikos ir Informatikos fakultete. Pranešimus skaitė ir darbus demonstravo mokiniai iš Vilniaus, Klaipėdos, Jurbarko, Šiaulių miesto ir rajono gimnazijų ir kitų mokyklų. Joniškio rajono Kriukų pagrindinės mokyklos mokiniai G.Barauskas ir R.Mikšys demonstravo projektą-filmą „Nuo seniausiųjų skaičiavimo priemonių iki dabartinių IT prietaisų“. Darbus apibendrino ŠU Programų sistemų katedros docentė dr. S.Turskienė. Jai labai patiko mūsų mokyklos mokinių parengtas projektinis darbas-filmas,  ji sakė: „Gerai, kad mokykla turi muziejų, kuriame yra saugomos senosios skaičiavimo ir IT priemonės ir kurios jau yra istorinė praeitis“.

IT mokytoja Vaida Ruseckaitė


KONFERENCIJA MEŠKUIČIUOSE

Vasario pabaigoje mūsų mokyklos septintokė Gabrielė Šaknevičiūtė dalyvavo respublikinėje dvikalbėje konferencijoje ,,Viešojo kalbėjimo ugdymas: kelionių įspūdžiai‘‘. Gausiai susirinkusius pranešėjus šiam renginiui sukvietė Šiaulių rajono Meškuičių gimnazija. Lietuvių ir anglų kalbomis kelionių įspūdžiais dalinęsi mokiniai ne tik įgijo viešojo kalbėjimo patirties, bet ir praplėtė akiratį.

                                                                    Lietuvių kalbos mokytoja Ligita Eitkevičienė


ESTAFEČIŲ VARŽYBOS „DRĄSŪS, STIPRŪS, VIKRŪS“

Vasario 25 dieną Gataučių M.Katiliūtės pagrindinėje mokykloje vyko Joniškio rajono kaimo mokyklų pradinių klasių mokinių estafečių varžybos „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“. Mūsų mokyklos jungtinė antrų, trečių ir ketvirtų klasių komanda iškovojo III vietą.

Sveikiname:

Mildą Jurkutę 2 kl.,

Adriją Misevičiūtę 2 kl.,

Amandą Traškinaitę 2 kl.,

Agnę Lingevičiūtę 3 kl.,

Faustą Juozaitytę 4 kl.,

Kamilę Mačiulytę 4 kl.,

Urtę Žvirgždaitę 4 kl.,

Gabrielių Dulevičių 3 kl.,

Darių Ramoną 3 kl.,

Dominyką Prušinską 3 kl.,

Nedą Pocių 4 kl.,

Mantvydą Pocių 4 kl.,

Arminą Bernotą 4 kl.,

Augustą Balčiūną 4 kl.

Linkime sėkmės ir kitais metais!!!

Mokytoja Jolanta


KARTU MES LIETUVA

Pasitikdami abi mūsų šalies valstybingumui svarbias datas, Vasario 16 - ąją ir Kovo 11 – ąją,  devintokai nusprendė savo jėgas išbandyti respublikiniame ŠMM (Švietimo ir mokslo ministerija), LMP (Lietuvos mokinių parlamentas) ir LMS ( Lietuvos moksleivių sąjunga) inicijuotame edukaciniame konkurse – protų mūšyje ,,Kartu mes Lietuva‘‘. Susiskirstę į dvi komandas ir pastiprinimui dar pasikvietę mokyklos bibliotekininkę A.Radvilienę, biologijos mokytoją D.Rupulevičienę bei Rimantės mamą G.Pociuvienę tuoj po trumpųjų atostogų jie surengė pirmojo etapo kovą. Iš įvairių mokomųjų dalykų ŠMM specialistų parengti klausimai išties nebuvo lengvi, bet abi komandos į pergalę žengė koja kojon ir tik paskutiniame ture ėmė ryškėti nugalėtojai. Jais tapo ,,Lietuvaičių‘‘ komanda, ,,Gediminaičiai‘‘ savo klasiokams nusileido 4 taškais. Laimėtojų komanda toliau tęs kovą  regioniniame etape, kur tarpusavyje rungsis visos mokyklonių etapų nugalėtojos. Nacionalinio turo laimėtojų laukia kelionė po Lietuvą, todėl stengtis tikrai verta.

                                                                                                          Devintokai ir auklėtoja


VASARIO 16-OSIOS KREPŠINIO TURNYRAS


LAISVĖS   SKRYDIS

Mūsų mokykla aktyviai įsijungė į Joniškio jaunimo klubo ETC inicijuotą  Vasario  16 – ajai skirtą akciją ,,Laisvės paukštis‘‘.  Smagu, kad šią mokyklos tarybos pasiūlytą idėją palaikė visa bendruomenė: paukštukus kūrė  ir patys mažiausi nulinukai, ir dešimtokai.  Buvo sumanyta laisvės skrydžio simboliais papuošti prie mokyklos augantį beržą. Du dideli krepšiai paukštukų iškeliavo į seniūniją. Seniūnijos darbuotojai jais papuošė prie Nepriklausomybės paminklo augančio ąžuolo šakas. Nors vėjas greitai išnešė trispalvius į ,,šiltuosius kraštus‘‘, šventės dieną jie medžių šakose dailiai čiulbėjo visiems, susirinkusiems į tradicinį Vasario 16 – ajai skirtą seniūnijos krepšinio turnyrą.

Mokytoja L. Eitkevičienė


SUSITIKIMAS SU PROFESORE

Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Kriukų miestelio bibliotekoje vyr. bibliotekininkės V. Navickienės pastangomis surengtas neeilinis susitikimas su Šiaulių universiteto profesore Ona Danute Klumbyte.

Ponia Danutė miestelio gyventojams – ypatinga viešnia, beveik kriukietė. Grįžusi iš tremties, tuometinėje Kriukų vidurinėje mokykloje ji pradėjo savo pedagoginę karjerą Lietuvoje, dirbo direktoriaus pavaduotoja ugdymui. Jos dėka mokykloje ir pačiame miestelyje anuomet gerokai suaktyvėjo kultūrinis gyvenimas. Prisiminimais apie darbo Kriukuose patirtį ji dalijasi 2006 metais išleistoje knygoje ,,Atgyja ir nukirstos šaknys‘‘. Tad suprantama, kad toks susitikimas vietinės bendruomenės buvo lauktas ir be galo malonus.

Pasveikinti į Kriukus bent trumpam sugrįžusios D.Klumbytės skubėjo ir mūsų mokyklos mokinių būrelis. Devintokės R.Dičkalnytė bei K.Savickaitė profesorei skyrė skaitomus poezijos posmus, o merginų šeštokių būrelis parodė meninę kompoziciją ,,Pažiūrėkite į žmones‘‘.

Renginio dalyviams profesorė D. Klumbytė skaitė pranešimą apie tarpukario Lietuvos prezidentų žmonas. Gana plačiai ir detaliai ji pasakojo apie pirmojo Lietuvos prezidento žmoną Sofiją Smetonienę (Chodakauskaitę). Ji sakė norinti paneigti iki šiol sklandančius gandus, kad pirmoji šalies ponia tik lošdavusi kortomis ir gerdavusi krupniką. Prezidentienė buvo labai išsilavinusi ir labai tvirto charakterio moteris. Ji niekada neužėmė valstybinių pareigų, bet jos politinis svoris buvo didelis. Gana sudėtingas ir sunkus buvo tiek jos, tiek prezidento A. Smetonos gyvenimas. Profesorė rekomendavo perskaityti istorikės I. Jakubavičienės biografinę monografiją „Seserys“. Joje yra daug įdomios medžiagos apie dvi įtakingas tarpukario Lietuvos moteris – jau minėtą S. Smetonienę ir jos jaunesnę seserį J. Tubelienę, ministro pirmininko žmoną.

Oną Stulginskienę, antrojo Lietuvos prezidento A. Stulginskio žmoną, pelnytai galima laikyti pačia jauniausia pirmąja šalies dama – ja tapo sulaukusi vos 26 – erių.

Klausantis pranešimo apie kito Lietuvos prezidento K. Griniaus žmoną Kristiną Grinienę, klausytojams, ko gero, labiausiai įsiminė jos rūpestis vyru.

Sakytume, labai feministiška, šiuolaikiška paliestoji tematika, bet taip atrodo tik žvelgiant neatidžiu prašalaičio žvilgsniu. Dramatiški, o kartais net tragiški šalia didžiųjų šalies vyrų buvusių ir juos visada palaikiusių moterų likimai ne vieną šiandieninę moterį turėtų įkvėpti savo orumu, stiprybe ir kilnumu.

                                                                                           

Stasė Sinkevičienė

Ligita Eitkevičienė


VALENTINAS DEVINTOJE KLASĖJE

Vasario 12 dieną devintoje klasėje vyko pusiau rimtas, pusiau humoristinis Šv.Valentino dienos vakarėlis. Burtų keliu susiskirsčiusioms poroms tądien teko atlikti pačias netikėčiausias užduotis, aiškinantis, kuri gi pora klasėje šauniausia. Kas labai nenorėjo dalyvauti konkursėlyje, darbavosi teisėjų vaidmenyje.

Merginos turėjo iš tualetinio popieriaus skiaučių sukurti vaikinams šventinį kostiumą, nupiešti jų portretus flomasterius laikydamos ne rankomis, o dantimis, savo porininkams kuo švariau užmerktomis akimis sumaitinti jogurto indelį. Vaikinams taip pat prireikė ne tik taiklumo mėtant dražė saldainius į merginų laikomas skrybėles, bet ir kantrybės kuo dailiau joms lakuojant nagučius.

Po ilgo ir įtempto varžymosi galiausiai paaiškėjo, kad laimėjo... draugystė ir visos poros savaip šaunios. Ta proga devintokai draugiškai sukirto pyragą ir vaišino vienas kitą arbata.

                                                                                            Devintokai ir auklėtoja


SVEČIUOSE PANELĖ KŪRYBA

Šeštokai labai rimtai per lietuvių literatūros pamokas mokėsi kurti. Mėgino suprasti, kokiu paslaptingu būdu tie žodžiai susiveda ir tampa kūriniu? Diskusijoje aiškinosi, kas gi apskritai yra kūryba? Ar kurti gali kiekvienas, o gal tik išrinktieji? O gal kūrybos mokomasi ir išmokstama? Improvizuotoje lietuvių literatūros pamokoje ,,Valanda su Dovidu“ vaikai ginčijosi apie kūrybos svarbą dirbant, rodos, pačius nekūrybiškiausius darbus, renkantis iš pažiūros nekūrybišką profesiją. Paviešėjusi šeštokų auklėtoja E.Čoj pritarė minčiai, jog kūrybos ir išmonės reikia kiekviename darbe ir nebūtinai tik dailės kūrinys yra kūryba... Paklausta, ar mokytojos darbas, jos manymu, reikalauja kūrybos, E.Čoj patikino, kad kurti čia tenka kone kasdien.

Džiaugiamės, kad diskusijoje dalyvavo mokyklos ugdymo karjerai specialistė A.Radvilienė. Ji pakvietė atidžiau susipažinti su, atrodytų, niekuo ypatingu nepasižyminčia visažistės – kosmetologės profesija. A.Radvilienė ne tik papasakojo, kokių savybių reikia norint mokytis šios profesijos, bet ir atskleidė iki šiol mokiniams nežinotą faktą, jog lietuvių visažisčių laimėjimai įvairiuose pasaulio konkursuose vertinami labai gerai.

Paklausite, kodėl būtent visažistės – kosmetologės profesijai buvo skirtas toks dėmesys? Atsakymas labai paprastas. Ruošiantis diskusijai, tarsi tikroje televizijoje tądien plušėjo visa komanda. Juk nugrimuoti, sušukuoti ir papuošti vedėjus kažkam reikia! Šio darbo mielai ėmėsi Agnė Zablockytė. Ji ,,eteriui‘‘ paruošė laidos vedėją Dovidą Jankauską ir dieniniu makiažu papuošė modeliu tapusią Andrėją Rutkevilytę.

Bet... Kažkas turi visą laidą dar ir aprašyti, o įvykius fotografuoti. Diskusijos metu aktyviai fotografės vaidmenyje darbavosi Saulė Kerulytė. Žurnalistinius sugebėjimus labai norėjo išmėginti Aistė Daukšaitė, bet netikėtai jai susirgus, šio amato ėmėsi mokytoja.

Diskusijos pabaigoje teko pripažinti, kad kūrybos reikia visur, nesvarbu, kokį darbą tu ateityje rengiesi dirbti: ar virėjo, ar inžinieriaus, ar mokytojo. O kurti yra nelenga, bet kai kuriais atvejais tai išmokstama.

                                                      Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja L.Eitkevičienė


MOKYKLOJE SVEČIAVOSI PIENO ĮMONĖS DARBUOTOJAI


Vasario 11  mokykloje vyko metodinė pradinių klasių mokytojų metodinė diena. Svečiavosi kolegės iš Pakruojo rajono Balsių pagrindinės mokyklos.Jos stebėjo vedamas mokytojų Ilonos Gylytės, Reginos Katinienės, Jolantos Bytautienės, Onos Survilienės, Angelės Čepaitienės lietuvių k., matematikos, integruotos veiklos  pamokas .
              

               Pradinių klasių metodikos gr. -  O.Survilienė


SUSITIKIMAS   SENIŪNIJOJE

Vasario 11 dieną  dešimtokai, lydimi šių eilučių autorės, keliavo į Kriukų seniūniją, kur susitiko su vietos savivaldos institucijos atstovėmis: seniūne A.Impoliene, raštvede V.Ramoniene, socialinėmis darbuotojomis I.Vadapaliene ir D.Sasnauskiene.

Kriukų seniūnė moksleivius supažindino su seniūnijos demografine padėtimi ( pasirodo mūsų gyvenamoje vietoje, atvirkščiai Lietuvos statistikai, daugiau vyrų nei moterų), miestelio heraldikos atsiradimo istorija, surenkamus mokesčius,  pristatė gražią šiemet  net 430 metų sukaktį švęsiančių Kriukų istoriją. Jaunuoliams kone visa informacija buvo nauja, įdomi, todėl žingeidumo netrūko.

Ne  mažiau susidomėję jie klausėsi ir raštvedės V.Ramoninės pateiktų skaičių apie seniūnijos gyventojų užklausas, deklaruojamos gyvenamosios vietos pasikeitimus per 2015 metus, išrašytus  įsakymus ar patenkintus prašymus.

Socialinė darbuotoja I. Vadapalienė, pristatydama savo darbo sritį, paminėjo, kad jos darbe  bendradarbiavimo su mokykla išties netrūksta, dažnai drauge sprendžiamos vietos mokinių socialinės problemos, rūpinamasi vaikų poreikiais. Ji  paragino jaunimą būti pilietiškais ir, pastebėjus netinkamą aplinkinių elgesį ar kitą negerovę, pranešti seniūnijai. Specialistė taip pat paaiškino, kaip veikia mūsų šalies socialinės apsaugos sistema seniūnijos lygmenyje.

Kita socialinė darbuotoja D.Sasnauskienė plačiau kalbėjo apie šios profesijos privalumus ir naudą visuomenei bei pačiam sau. Ji teigė, jog šiame darbe ypač laukiami vaikinai, nes, ne paslaptis, susitikimai su socialinės rizikos šeimomis kartais reikalauja nemažai tiek emocinio, tiek fizinio pajėgumo. Pasak pašnekovės, nors ši profesija labai jauna -  skaičiuoja dar tik pirmąjį savo atsiradimo dešimtmetį, - labai reikalinga.

Gaila, kad išsamesniam pašnekesiui pristigome laiko, tačiau susitikimas buvo labai įdomus ir naudingas. Toks įdomus, jog, mokydamiesi pilietiškumo pagrindų,  mėginsime pasibelsti į seniūnijos duris tolimesniam pokalbiui dar sykį. Ačiū seniūnei ir seniūnijos darbuotojoms už suteiktą galimybę atidžiau pažvelgti į tai, kas mes esame.

                                                                                                         Mokyt. Ligita Eitkevičienė


UŽGAVĖNĖS 2016


MENINIO SKAITYMO KONKURSAS

Vasario  pirmąją dieną mokykloje vyko tradicinis meninio skaitymo konkursas. Šventei ruošėsi visų klasių, nuo priešmokyklinio ugdymo grupės iki dešimtosios, mokiniai, padedami ir mokytojų, ir tėvelių. Įvairių lietuvių autorių kūrybą pristatė 25 skaitovai ir 6 klasės mergaičių grupė - literatūrinę kompoziciją.

Labai jaudinosi, tačiau žaismingai ir gražiai  eilėraštukus skaitė priešmokyklinės ugdymo grupės bei pirmų - ketvirtų klasių mokinukai, kurių į konkursą susirinko net 15 dalyvių. Sunku buvo išrinkti patį geriausią, tačiau vertinimo komisija gražiausiai skaičiusius pripažino - priešmokyklinio ugdymo grupės Pijų Jankauską. pirmoką Ugnių Gelažių, antrokę Vaidą Vaitekūnaitę, trečioką Gabrielių Dulevičių, ketvirtosios klasės mokinę  Urtę Žvirgždaitę. Geriausia skaitove tarp pradinių klasių mokinių pripažinta antrosios klasės mokinė Vaida Vaitekūnaitė.

5 - 8 klasių skaitovų tarpe nugalėtoja tapo 6 klasės mokinė Eidvilė Griškaitė, perskaičiusi D.Zelčiūtės „Alio". Paminėti reikia ir kitų klasių paminėtus skaitovus - 5 klasės mokinę Aleksandrą Žemėpatytę, 7 klasės Gabrielę Šaknevičiūtę. Be konkurencijos pasirodė ir 6 klasės mergaičių literatūrinė kompozicija „Pakalbėkim apie žmones" pagal G.Morkūno ir D.Zelčiūtės kūrybą.

9 - 10 klasių skaitovų grupėje pasirodė trys mergaitės - devintosios klasės mokinės Rimantė Dičkalnytė ir Karolina Savickaitė bei dešimtokė Samanta Ščegauskaitė. Labiausiai įsiminė Karolinos Savickaitės skaitymas. Ji ir atstovaus mokyklai  meninio skaitymo konkurse rajone.

Konkursas baigėsi, tačiau tik iki kitų metų, nors dailaus mokyklos mokinių skaitymo tenka išgirsti ne vieną kartą per metus. Sėkmės ir begalinio noro jiems.


Laima Kasiulienė, lietuvių kalbos mokytoja