MUZIEJUS VEIKIA!!!

Šiuolaikinės mokyklos ugdymo procese itin svarbus mokymosi, žinių ieškojimo, savo gebėjimų atradimo, motyvacijos skatinimas. Labai džiugu, kad mūsų mokykla turi muziejų, kur netradicinėje aplinkoje galime pagilinti ir pritaikyti per pamokas įgytas žinias.

Per 2017 metus muziejuje vyko nemažai užsiėmimų: priešmokyklinės ugdymo grupės mokinukai ir pirmokai susipažino su muziejaus eksponatais, M. Slančiausko  progimnazijos pirmokai ieškojo eksponatų, kurie primena senąją Lietuvos mokyklą. Muziejuje vyko įvairios integruotos pamokos. Per fizikos pamoką aštuntokai ieškojo skysčių manometro, susisiekiančiųjų indų. Per istorijos  pamokas šeštokai ir dešimtokai bandė suvokti, kaip ir koks turėjo būti sovietmetis Lietuvoje. Per pasaulio pažinimo pamoką trečiokai lygino senąsias ir šiuolaikines mokymo priemones.

Muziejų aplankė respublikinės konferencijos ,,Kriukai-švietimo ir kultūros verpetuose“ svečiai, 26-osios laidos buvę mokiniai ir kiti mokyklos svečiai.. Didelio susidomėjimo muziejus sulaukė 190-ojo mokyklos jubiliejaus metu. Kiekvienas svečias čia ieškojo brangių, mokyklinius laikus primenančių daiktų, dalijosi prisiminimais, prisiminė save mokykliniame suole.

Muziejus veikia, pasipildo, atsinaujina ir kviečia apsilankyti ne tik mokinius, bet ir svečius.

Mokytoja  Aldona  Radvilienė

Prie Prezidentės inicijuotos akcijos „Vasario 16-ąją švęsk išradingai!“ prisijungė ir mūsų mokykla. Norėdami paminėti netradiciškai, mes pasirinkome mokyklos muziejų. Muziejuje ta proga buvo surengta paroda, sienos papuoštos mokinių darbeliais apie Lietuvą. O pagrindiniai šventės dalyviai ,mokiniai, rinkosi į užsiėmimus, pavadintus „Aš tikrai myliu Lietuvą“. Skambant M.Mikutavičiaus dainai, mokiniai pasitikrino savo Lietuvos istorijos žinias. Neblogai sekėsi atsakinėti į „blic“ turnyro klausimus, šiek tiek sunkesnė užduotis pasirodė dėlionė, kurią sudėjus mokiniai turėjo gauti svarbų Lietuvai dokumentą- Nepriklausomybės paskelbimo aktą. O surasti Lietuvos simbolius sekėsi daug geriau, negu surasti sovietinius simbolius. Savo nuotaikomis, įspūdžiais mokiniai pasidalino muziejaus registracijos knygoje.

Mokytojos R.Ivaškevičienė, A.Radvilienė

PAMOKOS MOKYKLOS MUZIEJUJE

Kriukų pagrindinės mokyklos muziejus greitai minės vienerių metų sukaktį. Muziejuje jau pabuvojo nemažai lankytojų: čia dirbę mokytojai, buvę mokyklos mokiniai, svečiai. Neliko pamiršti ir mūsų mokyklos mokiniai. Čia vyksta integruotos istorijos, informacinių technologijų ir kitų dalykų pamokos. Mokiniai netradicinėje aplinkoje sužino apie tėvų, senelių gyventą laikotarpį, mokyklos ir seniūnijos praeitį. Turi galimybę išmėginti senąsias mokyklines priemones.
Į užsiėmimus muziejuje buvo pakviesti ir pradinukai. Pasiklausius pasakojimo apie muziejų, susipažinus su eksponatais, jiems teko atlikti keletą užduočių. Tie, kurie klausėsi atidžiai, greitai surado įvairius įrašus, eksponatus. Visiems patiko užduotis su eksponatų nuotraukomis. Nuotaikingiausiomis užduotimis tapo rašymas žąsies plunksna ir klūpojimas ant žirnių.
Būtent žąsies plunksna vaikai aprašė įspūdžius, patirtus muziejuje. Sunkiai pakluso raidės, ne viena rašalo dėmė išmargino lapą, nes nė vienas iš jų iki tol žąsies plunksnos, kaip rašymo priemonės, nebuvo naudojęs. Gerokai paplušėję, vaikai nusprendė, jog rašyti plunksna labai sunku ir nepatogu. Baigiantis užsiėmimui, jaunieji muziejaus svečiai buvo „nubausti" - klūpėjo ant žirnių. Tačiau pradinukams tai buvo ne bausmė, o linksmas žaidimas. Jie net rikiavosi į eilę, kad galėtų išmėginti šią „bausmę".
Apsilankę muziejuje, mokiniai ne tik įgijo žinių ir turiningai praleido laiką, bet dauguma patys nusprendė paieškoti ir praturtinti muziejų naujais eksponatais.

Mokyklos muziejininkė Aldona Radvilienė

Minint mokyklos 185-ąjį jubiliejų, duris atvėrė naujai įsteigtas žinybinis mokyklos muziejus. Daina ir vaikų deklamuojamais posmais paįvairintame muziejaus atidaryme buvo pristatyti trys, kol kas pačiais vertingiausiais laikomi eksponatai. Tai faksimilė apie švietimo Kriukuose pradžią, miestelio seniūnaičio A.Užkuraičio dovanota spaudos draudimo metus menanti maldaknygė ir XX a. pradžioje išleistas geografijos atlasas.

Šiuo metu aktyviai kaupiami ir saugomi seni vadovėliai, knygos, dokumentai, mokymo priemonės, uniformos ir t.t. Unikaliu muziejaus eksponatu tapo senas mokyklinis suolas. Naujam gyvenimui prikelta filmų demonstravimo aparatūra. Iš viso muziejuje sukaupta apie 1500 eksponatų. Išsamūs eksponatų aprašai padeda lankytojams pažinti pristatomus eksponatus, suprasti jų panaudojimo paskirtį bei reikšmę.