mukis

SEKITE NAUJIENAS SVETAINĖJE 
www.mukis.lt


DEŠIMTOKŲ IŠVYKA Į JONIŠKIO ŽEMĖS ŪKIO MOKYKLĄ

2016 m. kovo 10 d. Joniškio žemės ūkio mokykloje vyko profesijų mugė. Į  ją vyko mūsų mokyklos dešimtokai su karjeros koordinatore A. Radviliene.  Mokiniai susipažino su Joniškio žemės ūkio mokykloje siūlomomis mokymo programomis. Atlikdami profesijos mokytojų pasiūlytas kūrybiškas užduotis, moksleiviai išmėgino save įvairiose profesijose, susipažino su Joniškio žemės ūkio mokyklos atnaujinta mokomąja baze.

Pirmiausia lankėmės pas profesijos mokytoją Birutę Juknienę. Ji tikrino žinias, kaip atrodo kai kurie gyvūnų pašarai.

Dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotojo mokymo programą pristatė profesijos mokytoja, kriukietė Rima Skirvainienė. Ji pasiūlė ne tik apžiūrėti spalvingą ir kūrybišką laboratorijos erdvę, bet ir prieš Velykas pasidaryti Apželtuką.  

Per padavėjo ir barmeno mokymo programos pristatymą profesijos mokytoja Daiva Mažeikienė su būsimomis padavėjomis ir barmenėmis patiekė žiemišką kokteilį ir pristatė, kokių asmeninių savybių reikia norint būti geru padavėju ir barmenu.   

Pardavėjų profesijos mokytoja Albina Mažeikienė tikrino dalyvių darbo kasos aparatu įgūdžius ir kvietė degustuoti kavos gėrimą bei vaflius.   

Profesijos mokytoja Emilija Ivanova komandoms uždavė nemenką galvosūkį: reikėjo atpažinti Lietuvos regionus ir Europos valstybes bei pagal grūdus, sėklas apspėti, kas šiose teritorijose daugiausia auginama.   

Namo brėžinį visi mokiniai kompiuterine programa pasibraižė kartu su profesijos mokytoju Virginijum Norvilu.

Statybininkų naujoje mokomoje bazėje pasitiko profesijos mokytojai Rūta Petraitienė ir Giedrius Samaitis, kurie demonstravo darbą su pigmentais spalvintu glaistu, parodė naujus statybininkų įrankius ir įrenginius. 

Technikos priežiūros verslo darbuotojas – tai vyrukas su tepaluotais pirštais ir išteptais darbo rūbais. Šį mitą paneigė profesijos mokytojai Giedrius Jokūbaitis ir Saulius Urbonas, kurie kvietė apžiūrėti variklio vidų, atspėti kur dirba dyzeliu ir benzinu varomi varikliai, stebėti mokomųjų stendų galimybes, vaikinams pasiūlė sudėti varžtus ir veržles, o merginoms teko lengvesnė užduotis- sudėlioti dėlionę.

Šios išvykos metu mokiniai turėjo galimybę iš arti pamatyti, išbandyti, pasimatuoti septynias profesijas – mokymo programas, kurias siūlo mokytis Joniškio žemės ūkio mokykla. Dešimtokai įsitikino, kad profesinis mokslas įdomus ir sunkus, reikalaujantis gebėjimų ir noro mokytis.


ugdkarjerai

MIELI MOKSLEIVIAI,

Karjeros koordinatorius A. Radvilienė konsultuoja karjeros klausimais. Skaitykloje yra sukaupta medžiagos apie įvairias mokymosi įstaigas, testų, žaidimų savęs pažinimui. Laisva prieiga prie interneto.


Lapkričio 25 d. 10 klasės mokiniai, kartu su Mindaugių pagr. mokyklos dešimtokais, lankėsi Šiaulių Profesinio rengimo centre. Ten aplankė technologijų, buitinių paslaugų, Statybos ir mechanikos skyrius. Mokiniai susipažino su mokykla, jos gamybinėmis patalpomis. Sužinojo kokių specialybių čia ruošiama, kokios priėmimo, gyvenimo sąlygos.

Vėliau mokinių laukė UAB ,,VENTA   LT“ kur susipažino su kėdžių ir stalų gamyba. Mokiniai sekė žingsnis po žingsnio kaip gaminama kėdė ar stalas. Sužinojo, kad 80% produkcijos iškeliauja į užsienį, o tik 20% patenka į Lietuvos rinką.

Paskutinė stotelė – UAB ,,Šiaulių vandenys“. Dešimtokai aplankė vandens bokšto pirmame aukšte įrengtą muziejų. Čia sužinojo apie vandens ir nuotekų vamzdžius, kokie buvo anksčiau ir kokie yra dabar. Apžiūrėjo Šiaulių miesto nuotekų valyklos maketą, susipažino su įrenginiais, nuotekose vykstančiais procesais. Po to susipažino su dumblo apdorojimo įrenginiais ir jų nauda Šiaulių miestui.

Šios kelionės metu galėjo susipažinti su įvairiomis profesijomis, pabendrauti su jiems įdomių profesijų atstovais, pamatyti iš arti jų darbą.


 Lapkričio 24-28 d. Lietuvos mokyklose vyko Nacionalinė karjeros savaitė, kurią globojo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Norėdami moksleiviams suteikti galimybę susipažinti su profesijų įvairove, mūsų mokykla irgi prisijungė prie šios akcijos.

Mokykloje lankėsi Joniškio miškų urėdijos  Miško želdinimo ir apsaugos inžinierius  Egidijus Čepulis. Pirmiausia jis susitiko su mažiausiais mokyklos mokiniais, pradinukais. Kadangi jiems dar nelabai aktualu būsimoji profesija, tai svečias papasakojo apie Lietuvos miškus, jų atsiradimą, sudėtį,  naudą . Buvo labai smagu, kad vaikai ne tik klausėsi svečio, bet ir uždavė daugybę klausimų. Jiems rūpėjo miškų vardų atsiradimas, ekologiniai ūkiai, sąvartynų problemos ir dar daug įvairiausių klausimų. O pradinukai pasirodo ne iš kelmo spirti! Jie puikiai išvardino Lietuvos miškuose gyvenančius žvėris. Pabaigoje, paprašyti svečio, pažadėjo ir šią žiemą nepamiršti paukštelių, bei žvėrelių. Gal būt iš smalsių pradinukų išaugs ir miškininkų.

Vėliau svečias susitiko su vyresniais mokiniais. Čia pokalbis vyko apie mokymo įstaigas, kuriose galima įgyti miškininko, ar miško darbuotojo specialybes. Nors vyresnieji nebuvo tokie smalsūs, bet jiems rūpėjo kur galima mokytis, kokie turi būti pažymiai, kokią stipendiją gaus ir kt. klausimai. Sužinojo apie Aleksandro Stulginskio universitetą, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegiją, Kuršėnų politechnikos mokyklą. Nemažai klausimų turėjo gamtos būrelio mokiniai ir jų vadovė mokytoja Danutė Rupulevičienė.


 Joniškio darbo biržoje mokinius supažindino ne tik mūsų rajonui reikalingomis profesijomis, su įsidarbinimo galimybėmis. Mokiniai sprendė savęs pažinimo testus.

 


9-10 kl. mokiniai vyko į Šiaulių Profesinio rengimo centrą. Ten aplankė įvairiose miesto vietose išsimėčiusius  mokyklos skyrius. Pirmiausia lankėmės  Vilniaus gatvėje įsikūrusiame buitinių paslaugų skyriuje. Mokiniai susipažino su siuvėjo, kirpėjo, floristo, reklamos kūrėjo specialybėmis. Po to vykome į Basanavičiaus gatvėje įsikūrusį  statybos ir mechanikos skyrių. Čia įdomiai papasakojo apie mašinų remontą, jų priežiūrą. Po to skubėjome į Prekybos ir verslo skyrių. Čia mokiniai ne tik sužinojo apie kasininko, konditerio, maitinimo ir apgyvendinimo paslaugų tiekėjo, apeigų ir švenčių organizatoriaus, bei kitomis specialybėmis, bet galėjo  paragauti mokinių ruoštų patiekalų, papietauti, atsigerti kavos. Dar mums buvo likę du skyriai: technologijų ir elektronikos ir administravimo, tačiau dėl laiko stokos aplankėme tik pastarąjį. Čia ruošiami apskaitininkai, sekretoriai, metalo    apdirbimo staklininkai. Mūsų mokiniai ypač domėjosi šiomis profesijomis. Grįžome  patyrę daug įspūdžių, daug sužinoję.


KARJEROS KOORDINATORĖ IR 5 KLASĖS AUKLĖTOJA KLASĖS VALANDĖLĘ PRAVEDĖ SKAITYKLOJE


Karjeros  koordinatorė ir 5 klasės auklėtoja klasės valandėlę pravedė skaitykloje, kur mokiniai  buvo supažindinti su medžiaga karjeros ugdymui, knygomis, skirtomis savęs pažinimui. Mokiniai sprendė testą, padedantį nusistatyti savo interesus, diskutavo apie savo pomėgius, kurie gali turėti įtakos ateityje renkantis profesiją.ŽEIMELIO ŽEMĖS ŪKIO MOKYKLOJE

Mūsų mokyklos dešimtokai su auklėtoja ir karjeros koordinatore lankėsi  Žeimelio  žemės ūkio mokykloje.

Nesitikėjome rasti tokios šiltos, tvarkingos, turtingos mokyklos. Apžiūrėjome ne tik pačią mokyklą, bet ir renovuotą  bendrabutį, gamybinius cechus, erdvę sporto salę, treniruoklių ir gimnastikos sales.

Neliko neaplankytas ir Žeimelio krašto muziejus. Mokinius labiausiai domino senoviniai mokymosi reikmenys.

Mokiniai liko patenkinti  išvyka.


 UGDYMAS KARJERAI MOKYKLOJE

KARJEROS KOORDINATORIAUS VEIKLOS PLANAS

UGDYMO KARJERAI PROGRAMA

 

Papildoma informacija