„KALĖDINIŲ DARBELIŲ AKADEMIJA“

 Š.m. gruodžio 12 dieną mūsų mokyklos 2-4 klasių moksleivių komanda vyko į Skaistgirio gimnaziją dalyvauti rajoniniame renginyje  „Kalėdinių darbelių akademija“.  Šilto ir nuotaikingo bendravimo metu dalyviai gamino žvakides, atvirukus, kalėdines dekoracijas. Mokytojai margino sausainius. Į mokyklą grįžome su gera nuotaika, dovanomis. Ačiū organizatoriams už smagiai praleistą laiką ir nuoširdų bendravimą. 

                                                                         Mokyklos specialioji pedagogė Elena Čoj


KALĖDINĖS DIRBTUVĖLĖS

Šiandien, gruodžio 12 d., pirmokai lankėsi Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus kalėdinėse dirbtuvėlėse. Padedant dirbtuvėlių šeimininkėms ir mokytojai gamino angeliukus. Besiklausydami kalėdinės muzikos išmoningai juos papuošė ir net kiekvienam pasą paruošė. Dabar šie kalėdiniai angeliukai Kūčių vakarą bus įteikti tėveliams.

Po edukacijos pasigrožėjome šventėms besipuošiančiu miestu ir užsukome į paštą susipažinti su laiškininko, pašto darbuotojo darbu ir išsiųsti laišką Kalėdų seneliui.

Belieka būti gerais ir laukti dovanų.

                      


GARBINGAS SVEČIAS LANKĖSI MŪSŲ MOKYKLOJE

Gruodžio 10 d. mūsų  mokykloje svečiavosi tarptautinio moksleivių ir jaunimo  judėjimo prieš žalingus įpročius  „Sniego gniūžtė“ įkūrėjas ir koordinatorius amerikietis  Džekas Irvinas (Jack Irwin) su bendraminte Mary Sunday.  Jie kalbėjo apie  tėvų dalyvavimą prevencijoje. Jolanta Daugalienė – Tauragės „Sniego gniūžtės“koordinatorė pasidalino darbo su tėvais patirtimi. Susitikime dalyvavo svečiai iš Joniškio „Aušros“ gimnazijos, Joniškio „Saulės“ mokyklos, jaunimas iš Skaistgirio gimnazijos, mūsų mokyklos „gniūžtukai“ ir jų tėveliai.

Vėliau glaudesniame ratelyje buvo kalbėtasi apie ateities planus, tolesnį bendradarbiavimą.

Dėkojame technologijos mokytojui Algimantui Budriui, matematikos mokytojai Irenai Kenzgailienei ir biologijos mokytojai Danutei Rupulevičienei už pagamintas dovanas svečiams (medinę skrynią, papuoštą tautiniais motyvais, medelius ir arbatžolių rinkinius iš mokyklos žolinėlio).

Kriukų mokyklos specialioji pedagogė,

                                                     projekto „Sniego gniūžtė“ koordinatorė Elena Čoj


Savaitgalį (gruodžio 7-8 d.) vyko prevencinės mokykloje vykdomos programos „Socialinis sufleris‘‘ stovykla – mokymai. Į stovyklą susirinkę klasių aktyvų nariai (seniūnai, pavaduotojai ir kt. aktyviai mokykloje veikiantys jaunuoliai), vadovaujami jaunimo lyderių Andrėjos ir Gabrielės, mokėsi, kaip išsigryninti, kelti ir patiems save įgalinti spręsti mokiniams (o tai neabejotinai reiškia ir visai mokyklai) svarbias problemas, kaip pasitikėti savimi ir mokytis atstovavimo, savarankiškumo, iniciatyvumo.

Mokyklos aktyvas tvirtai nusprendė kurti kuo patrauklesnę mokyklą.


„BALTA PASAKA” TĘSIS…

Baltas žiemos kelias iš pat ryto vedė į „Baltą pasaką”, respublikinį piešinių konkursą-parodą.

Vilniaus vaikų ir jaunimo centro organizatame renginyje  aktyviai dalyvavo ir mūsų mokyklos pradinių klasių Dailės studijos bei vyresniųjų klasių studijos „Kūrybos erdvės” nariai.

Laureato diplomais apdovanoti pirmokas Tajus Žvirblis, Gabrielius Dulevičius (6 kl.), Viltė Tvaskūnaitė (7 kl.), Airida Tvaskūnaitė (8 kl.), Eglė Baranauskaitė (10 kl.). Šventiškos, įprasminančios šv.Kalėdų ir Naujųjų metų laukimą parodos dalyviais tapo Danielė Nainytė (3 kl.), Agnė Vaitiekūnaitė (4 kl.), Saida Pavielkaitė (5 kl.), Agnė Lingevičiūtė (6 kl.). O patys žingeidžiausi, leidęsi kelionėn- Danielė, Gabrielius ir Eglė – dar ir spektaklį „Gražuolė ir pabaisa” pažiūrėjo, pirmąkart kartu su mokytoja apsilankė Vilniaus naujame modernaus meno muziejuje MO. Ooo…kiek buvo nuostabos, patyrimo ir atradimų…

Manome, kad baltos žiemos nuotaikos ir spalvoti menininkų potėpiai išliks ilgam.

Dailės-technologijų mokytoja Daiva Butkienė


EGLUTĖS ĮŽIEBIMAS

Penktadienį mokykloje visus subūrė tradicinis Šviesos rytmetys, kuomet įžiebiama eglutė ir kiekviena klasė, darželinukai, administracija, kiekvienas mokyklos darbuotojas išsidalina po žiburėlį bendrystės šviesos. Tą rytą skambėjo bendrai atliekamos giesmės, eilės, o apie gimsiantį Jėzų visiems priminė šventėje netikėtai pasirodę piemenukai. Tikybos mokytojos Elenos Veikalienės sukurtą prakartėlę ir visus susirinkusius palaimino Kriukų parapijos kunigas Vaidas Mikalčius. Mus pasveikino ir patys artimiausi mokyklos partneriai - vietos seniūnijos seniūnė Audronė Impolienė ir Kriukų bendruomenės pirmininkas Gintautas Jokštas.


Ugdymo karjerai savaitė mūsų  mokykloje vis dar tęsiasi. Šiandien dešimtokai lankėsi kone mokyklos kaimynystėje įsikūrusiame Sonatai ir Rimvydui Vasiliauskams priklausančiame, viename pažangiausių rajone ūkių. Mus pasitikęs ūkio šeimininkas Rimvydas mokiniams papasakojo apie draugiškos gamtai ir vienintelės tokio tipo jėgainės sodyboje įkūrimą. Nepamiršta čia liko ir ūkyje naudojama saulės baterijų energija. Dešimtokams viskas buvo įdomu: kokios sąnaudos, kaip tai valdoma, aprtarnaujama. Įdomiai ir įtaigiai pasakojęs ūkininkas drąsiai tikino, jog ir kaime protingai investuojant, nuolat mokantis bei turint viziją, galima susikurti kokybišką ir modernų gyvenimą. Vėliau apžiūrėjome žiemos „miegui“ paruoštą ūkio techniką ir, žinoma, pasigrožėjome visiškai nebaugščia ūkyje auginamų danielių banda. Vaikams šis apsilankymas buvo ne tik puikia ekonomikos pamoka, kaip reikėtų sau kelti ateities tikslus, bet ir gera motyvacija tų tikslų siekti. Ačiū ūkio šėimininkams!


 EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI

Paskutinė lapkričio diena mokykloje – intensyvi, įvairiapusiška, kupina kūrybos ir naujų žinių – vyko „Krašto istorijos diena“. Vyko kitaip: tądien mokiniai mokėsi dalyvaudami įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose, patys tyrinėdami ir kurdami. Pradinukai, į pagalbą pasikvietę mamas, močiutes, kūrė kalėdines dovanėles artimiesiems kartu su „Bityno dovanų“ šeimininke Rasa Balnionyte. Vyresnieji karrtu su VŠĮ „Vyta“ edukatore Rita Klevinskiene gamino kalėdines želė ir vaško žvakes bei iš spalvoto smėlio kruopščiai formavo mandalas. Vėliau visų laukė Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus istoriko Dariaus Vyčo paskaita Kriukų seniūnijos dvarų tema. Turtingas mūsų kraštas savo kultūrine praeitimi! Dienos pabaigoje – mokyklos rėmėjų dovana vyresniųjų klasių mokiniams – ritminė, energinga, nė vieno abejingo nepalikusi edukacija Afrikos būgnais. Ją mums pravedė Gediminas Mačiulskis ir Dima. Savo kraštą pažinti būtina, bet juk taip įdomu sužinoti ir apie kitas kultūras. Ačiū visiems edukatoriams ir rėmėjams!


RESPUBLIKINIAM MOKINIų KŪRYBINIAM  DARBŲ KONKURSUI  „ANGELO ŽINIA“ PASIBAIGUS...

Raseinių r. Šiluvos  gimnazijoje vyko 15 - asis respublikinis mokinių kūrybinių darbų konkursas „Angelo žinia“. Konkurso tikslas-lavinti mokinių meninius įgūdžius, atsižvelgiant į krikščioniškąją kultūrą ir įprasminant tradicinių švenčių laukimą.

Mokiniai ir mokytojai dalyvavo šventiniame koncerte, edukacinėse veiklose, grožėjosi  įvairiomis technikomis sukurtais piešiniais, šifravo jų angelų skleidžiamas „žinias“...

Mūsų mokyklos mokinės - antrokė Milda Gaurilovaitė ir penktokė Amanda Traškinaitė grįžo su laimėtojų diplomais.  Mildutė 6-10 metų amžiaus grupėje pelnė 2 vietą, o Amanda 11-15 m. grupėje - 3 vietą.

Sveikiname nugalėtojas ir dėkojame Amandos tėveliams, pasirūpinusiems transportu.

Dailės-technologijų mokytoja Daiva Butkienė


DRAUGO DIENA IKIMOKYKLINĖJE GRUPĖJE

Lapkričio 29 dieną ikimokyklinės ugdymo grupės vaikus su tarptautine draugo diena atėjo pasveikinti priešmokyklinės klasės vaikai ir jų mokytoja Vaida Zubavičienė. Vaikai vieni kitiems įteikė dovanėles, drauge šoko, dainavo, vaišinosi ir žaidė.

IUG auklėtoja Egidija Augulienė


TALENTŲ ŠOU 2018

Savaitės viduryje mokykloje dūzgė didžiulis sambrūzdis... Visi ruošėsi Lietuvos 100 - mečiui skirtam talentų konkursui „Ir AŠ galiu''. Vieni norėdami pasirodyti, kiti - aktyviai palaikyti. O tų talentų! Pačių įvairiausių! Kas choreografinį etiudą su riedėmis kūrė, kas lankus suko, kas šoko, dainavo ar deklamavo, kas akrobatinius triukus rodė, o buvo tokių, kurie net kulinarinius gabumus atskleidė. Visko ir neišvardinsi... Trumpai drūtai galime pasakyti, palaukim dar kokį dešimtmetį ir sužinosim, kas ir kokiais talentais savo kraštą garsins. O kad bus gražių pavyzdžių - net neabejojame


KONKURSAS „TOUR MUSIC FEST”

Skubame pasidalinti džiugia žinia! Mūsų mokyklos aštuntos klasės mokinė Aleksandra Žemėpatytė visai neseniai grįžo iš Italijoje vykusio tarptautinio jaunųjų atlikėjų, muzikantų ir dainų kūrėjų konkurso „Tour Music Fest”. Aleksandra iš profesionalių muzikantų sudarytai komisijai atliko savo kūrybos dainą. Ir nors atrankos turo neįveikė, grįžo su kraitele iš kompetatingos komisijos gautų pagyrimų, patarimų ir kupina ryžto toliau siekti savo svajonės – kurti ir dainuoti. Šiame konkurse Aleksandra vienintelė atstovavo Lietuvą.


BŪK MATOMAS

Praėjusią savaitę mokykloje vyko socialinio saugumo akcija „Būk matomas”. Kadangi jos metu atšvaitai prilipdomi tiesiai ant viršutinių drabužių, jie nepametami. Atšvaitais pažymėti drabužiai išlieka saugumo garantu tol, kol jie yra nešiojami. AČIŪ Joniškio sveikatos biurui už pasirūpinimą mūsų saugumu.


 KŪRYBINĖS PAMOKŲ INTERPRETACIJOS

Lapkričio 22 d. dalyvavome Respublikinėje teorinėje-praktinėje dailės ir technologijų mokytojų konferencijoje „Kūrybinės pamokų interpretacijos“, kuri įvyko Kretingos meno mokykloje. Klausėmės dalininko Andriaus Miežio paskaitos „Homo creator“ (Lot. Kuriantis žmogus“), po jos - įvairių mokyklų mokytojų pranešimų ir pačios pristatėme pranešimą „Tarpdalykinis ugdymas krašto kultūros pažinime“.

Mokytojos: D.Butkienė, V.Ruseckaitė

 


Pirmokai rinkdamiesi profesiją, karjeros savaitės metu lankėsi Kriukų seniūnijoje. Ten susipažino su raštvedės ir socialinio darbuotojo profesijomis, domėjosi darbo specifika, pasveikino artėjančių švenčių proga, pasivaišino arbata.

Taip pat susipažino su muziejininko ir bibliotekininko darbu mūsų mokykloje, aptarė ir spalvino įvairių profesijų rūbais ir aksesuarais pasipuošusius žirgelius.


KARJEROS SAVAITĖ 8 KL.

Nacionalinės karjeros savaitės metu 8 klasės mokiniai, auklėtoja ir ugdymo karjerai koordinatorė vyko į UAB "Joniškio grūdai". Edukacinę išvyką padėjo suorganizuoti buvusi mūsų mokyklos mokinė Viktorija Anilionytė. Gamybos vadovas Linas Dičklapis supažindino su veiklos kryptimis: kombinuotųjų pašarų ir papildų, ėdalų naminiams gyvūnams, jaukų žvejybai gamyba ir pardavimu. Taip pat teikiamomis mobilaus malūno paslaugomis. Mokiniai sugrįžo patenkinti edukacine išvyka.


KARJEROS UGDYMO SAVAITĖ 7 KL.

Lapkričio 21 d. apsilankymo Kriukų parduotuvėje „Žirnis“ metu susipažinome su prekybininko profesija. Stebėjome, kaip išdėliotos prekės, kiek daug reikia prisiminti prekių kodų. Prekės lentynose išdėliotos tam tikra tvarka. Sužinojome, kad parduotuvėje galima appsimokėti mokesčius, nusipirkti loterijos bilietus, išsiimti grynųjų pinigų sumas, papildytitelefonų sąskaitas. Parduotuvės sandėlyje prekės sudėliotos taip pat pagal tam tikrą nustatytą tvarką. Vyr. prekybininkė (pardavėja) parodė, kiek daug dokumentų reika surašyti, atsiskaityti buchalterijai. Kalbėjome apie prekių nukainavimą, kas kiek laiko tai daroma.

Profesinės karjeros diena buvo informatyvi ir įdomi.

Septintokai


PENKTOKŲ KARJEROS RENGINYS

Lapkričio 21 dieną, trečiadienį, penktosios pamokos metu  penktokai lankėsi mokyklos valgykloje. Virėja Onutė ne tik supažindino su patalpomis, kur labai tvarkingai, laikantis griežtų sanitarijos reikalavimų, laikomi gauti maisto produktai, daržovės, bet paaiškino, kaip ruošiamas gardus maistas, kokiose krosnyse jis kepamas, verdamas, troškinamas. Mokiniai vaišinosi ypatingai skaniais, valgykloje iškeptais keksiukais.

Ketvirtadienio rytą  lankėmės Kriukų miestelio ambulatorijoje. Medicinos darbuotojos pavedžiojo po procedūrų kabinetus, papasakojo, kas juose atliekama, kaip profilaktiškai ir ištikti ligų tikrinami ir gydomi pacientai. Apžiūrą baigėme odontologo kabinete.

 Abiejų apsilankymų metu mokiniams kilo daug klausimų apie darbo specifiką, apie pasiekimus, mokyklas, kurios ruošia atitinkamų profesijų darbuotojus.


 SUŠILDANTIS ,,SNIEGO GNIŪŽTĖS “ KAMUOLYS  RIEDA, RIEDA...

Šių metų  lapkričio 16-18 dienomis mūsų mokykloje organizavome „Sniego gniūžtės“ stovyklą, kurioje dalyvavo mūsų mokyklos „gniūžtukai“ ,svečiai iš Pakruojo rajono Balsių pagrindinės mokyklos, Joniškio M. Slančiausko progimnazijos, Joniškio „Saulės“ mokyklos. Taip pat atvyko nemažai „gniūžtukų“ ,kurie baigė mūsų mokyklą. Sulaukėmė svečia iš LKJBS „Žingsnis“ Šiaulių SG jaunąjį koordinatorių Deividą.

Projekto „Sniego gniūžtė“ veikla skatina moksleivius įdomiai gyventi, pramogauti ir nevartoti kvaišalų. Stovyklos dalyviai bendravo, smagiai ir turiningai leido laiką. Penktadienį su stovyklos dalyviais bendravo policijos atstovai. Jie pasakojo apie atsakomybę už svaigalų vartojimą. Užsidėję „girtus“ akinius, moksleiviai galėjo įsitikinti, kad neblaivus žmogus sunkiai gali orientuotis aplinkoje.

Šeštadienį dalyviai grupelėmis lankė mini seminarus: kalbėjo apie draugystę ir pynė draugui apyrankes, mokėsi spręsti konfliktus ir diskutavo apie vertybes, gamino draugystės medelius, susipažino su Šiaurės Amerikos indėnų genčių kultūra. Po mini – seminarų „važiavome“ mūsų tradicinių traukinuku, aplankėme pykčių, džiaugsmo ir ramybės šalis. Vakare direktoriaus pavaduotoja ugdymui, lietuvių kalbos mokytoja Ligita Eitkevičienė pristatė Rimanto Kmitos knygą „Pietinia kronikas“.  O dar buvo mini Olimpiada, karaokė ir...

Lauksime kitų susitikimų. Dalinsimės įspūdžiais, kursime naujus planus, džiaugsimės šiltu bendravimu.

Elena Čoj  Joniškio r. Kriukų pagrindinės mokyklos specialioji pedagogė,  ,,Sniego gniūžtės“  judėjimo koordinatorė


TOLERANCIJOS DIENA

Lapkričio 16 d.  mokykloje - Tolerancijos diena. Vaikai aiškinosi pačios sąvokos esmę, piešė šių metų Tolerancijos dienos simbolį - raktą ir sukūrė nedidelę senovinių raktų ekspoziciją. Kitokio asmens toleravimą, empatiją jam 5-10 klasių mokiniai bandė atspindėti vaizdingai pristatydami įvairias jaunimo subkultūras.


BEBRAS 2018

Lapkričio 5-16 d. įvyko 15-asis Informatikos ir Informatinio mąstymo konkursas „Bebras 2018”. Šiais metais dalyvavo septyniasdešimt penki 1-10 kl. mokiniai. 1-4 kl. mokinių buvo 31, kurių kiekvienas pateko į mūsų rajono 30-dešimtuką pagal pasiektus rezultatus. Iš vyresniųjų klasių mokinių į rajono 30-tuką pateko 5 kl. mokiniai Aurimas Šiudeikis (83 taškai) ir Vaida Vaitekūnaitė (79 taškai), 6 kl. mokiniai Faustas Skirvainis (92 taškai) ir Evelina Paplauskaitė (84 taškai), 7 kl. mokiniai Kamilė Mačiulytė (92 taškai) ir Nedas Pocius (77 taškai), 8 kl. mokiniai Lukas Petrauskas (90 taškų), Airidas Bernotas (88 taškai), Taja Savickaitė (68 taškai) ir Rokas Galinauskas (68 taškai), 9 kl. mokiniai Vaiva Ramonaitė (96 taškai) ir Mantas Šinauskas (88 taškai), 10 kl. mokinys Skirmantas Bračkus (102 taškai). Sveikinu visus konkurso dalyvius. Iki kito „Bebro” konkurso 2019-aisiais metais!

IT vyr. mokytoja Vaida Ruseckaitė


Bendradarbiaujant su Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru ir vykdant Sveikatą stiprinančių mokyklų veiklas, lapkričio 14 d. mokykloje įvyko pirmieji ES projekto „Joniškio rajono gyventojų sveikatos stiprinimas ir ligų prevencijos vykdymas'' užsiėmimai. 8-10 klasių mokiniai ir mokytojai mokėsi teikti pirmąją pagalbą ištikus širdies smūgiui.


KVADRATO VARŽYBOS

Lapkričio 08 dieną Bariūnų bendruomenės sporto salėje vyko Lietuvos  rajono kaimo vietovių mokyklų pradinių klasių (gim. 2008 m. ir jaunesnių) kvadrato varžybos.

Jose dalyvavo Gataučių M.Katiliūtės, Gasčiūnų ir Kriukų pagrindinių mokyklų mokinių komandos. Turėjo žaisti ir Skaistgirio mokykla, tačiau ji į varžybas neatvyko. Žaisti kvadratą  visos komandos labai stengėsi, stengėsi ir mūsų mokyklos komanda. Tačiau kitų mokyklų mokinių komandos matyt buvo psichologiškai stipresnės, todėl mes užėmėme garbingą trečią vietą. Bet mes nenusiminėme, nes juk svarbiausia dalyvauti ir nenusiminti, kai pasieki ne tokį rezultatą, apie kurį svajojome.

Mokytoja lydėjusi komandą į varžybas Regina Katinienė


PYRAGŲ IR ARBATOS DIENA

Lapkričio 7d. mokykloje vyko aštuntos klasės tėvelių organizuota Pyragų diena. Jos metu buvo prekiaujama pyragais ir vaišinamasi žiemgališka arbata. Buvo suprekiauta apie 150 €. 70 € buvo pervesta į labdaros fondą „Vienybė”, o likusieji pinigai skirti geriausių mokinių skatinimui. Dėkojame mokiniams, jų tėveliams ir mokytojams už iškeptus skanius pyragus ir arbatą, o visiems kitiems už prisijungimą prie akcijos.

pyragas


Spalio mėnesį mokykloje vyko matematikos kvalifikacinis KINGS olimpiados etapas 5-10 klasių mokiniams. Dalyvavo 45 mokiniai. Paskelbus šio etapo rezultatus, mokiniai gavo sertifikatus, patvirtinančius galimybę dalyvauti finale. Galėjo dalyvauti 40 mokinių. Lapkričio 17 d.  Šiauliuose vykusiame finale dalyvavo tik 5 klasės mokinė V.Vaitiekūnaitė. Lauksime jos finalo rezultatų. Ačiū jos tėveliams už bendradarbiavimą.

KINGS 


Kad ir šiek tiek nurimusi, Kriukų mokyklos Forumo teatro grupė „Savas'' tęsia veiklą. Prieš pat rudens atostogas jaunieji forumiečiai pristatė du etiudus aktualiomis socialinėmis temomis ir vedė edukacinį užsiėmimą  Joniškio pensininkų sąjungos „Bočių'' senjorams. „Žilvino'' restorane vykęs jaunimo ir pagyvenusių žmonių susitikimas buvo nuotaikingas, kupinas improvizacijos ir intensyvus.


RUDENINIS DERLIAUS MARATONAS

Ruduo mokykloje šiemet įsikūrė ilgam ir visu gražumu. Surengta mokinių piešinių rudens tematika paroda, organizuota ne tradicinė ir jau kiek nusibodusi Derliaus šventė, o ištisas rudeninis maratonas. Mažieji iš gamtinių medžiagų kūrė paveiksliukus, vyresnieji, palydėdami Lietuvos šimtmetį ir prisimindami savo žiemgališkas šaknis, iš bulvių gabalėlių  pasidarytais trafaretais dėliojo tautiškus ornamentus. Ruduo apsigyveno ir mokyklos languose – juos vaikai papuošė ažūrinėmis lapų užuolaidomis. Galiausiai visi susiskirstę į mišrias pradinių ir vyresniųjų klasių komandas, varžėsi rudeninėse orientacinėse varžybose.


Pirmokai su savo tėveliais ir mokytoja dalyvavo akcijoje "Apšvieskime Joniškį"


Pirmokai ir antrokai dalyvavo saugaus eismo pamokėlėje. Stebėjo vaizdo siužetus, vardino padarytas klaidas, pakartojo taisykles, mokėsi saugiai elgtis gatvėje. Už teisingus atsakymus buvo apdovanoti atšvaitais.


„RANKYČIŲ HIGIENA“

Prasidėjus mokslo metams Kriukų pagrindinės mokyklos priešmokyklinėje klasėje svečiavosi Joniškio Visuomenės Sveikatos Centro specialistė Vaida M.

Su specialiste vyko žaisminga veikla apie rankyčių higieną. Šiuolaikinių technologijų pagalba vaikai turėjo galimybę pamatyti netikras bakterijas ant savo rankyčių ir įvairių klasės daiktų. Buvo rodomas filmukas apie tai, kaip reikia prižiūrėti rankytes, kad ant jų „negyventų“ bakterijos. Su specialistės pagalba pasigamino muiliukus „meškiukus“, atliko bendrą darbelį „Linksmieji delniukai“ ir išmoko taisyklingai plautis rankytes.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Vaida Zubavičienė


SAUGAUS EISMO RYTMETIS IKIMOKYKLINĖJE UGDYMO GRUPĖJE

Ankstyvą spalio 24 dienos rytą ikimokyklinės ugdymo grupės vaikus aplankė policijos bičiulis ir vaikų draugas šuniukas Amsis. Susitikimo metu Amsis priminė vaikams kaip saugiai elgtis kelyje, gatvėje ir pateikė keletą klausimų. Kadangi vaikai mokėsi visą savaitę saugaus eismo taisyklių, tai ir į pateiktus klausimus visi žinojo atsakymus.

Ikimokyklinio ugdymo grupės auklėtoja Egidija Augulienė


TARPTAUTINĖS PROGRAMOS „ZIPIO DRAUGAI“ ĮGYVENDINIMAS KRIUKŲ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

Kriukų pagrindinės mokyklos priešmokyklinėje klasėje pradėta įgyvendinti tarptautinė ankstyvosios prevencijos programa „Zipio draugai“. Priešmokyklinukai džiaugėsi gautu siuntiniu, atkeliavusiu vabalėliu „Zipiu“ ir mielai jį priėmė į savo būrį.

Dabartinėje greitai kintančioje, vertybių krizę išgyvenančioje informacinėje visuomenėje sunku gyventi ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Tėvų nedarbas, skurdas, migracija, smurtas, patyčios, komercinio pasaulio manipuliavimas vaiku, bandymai įtraukti į narkotikų ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimą – tai tik dalis problemų, kurios egzistuoja šalia kiekvieno vaiko ir vienaip ar kitaip paveikia jų gyvenimą.

Kita vertus, vaikas dar tik mėgina suvokti savo jausmų pasaulį, mokosi gyventi greta kitų ir kartu su kitais, todėl kasdien patiria daugybę sunkumų: susipyksta, neturi su kuo žaisti, nesusitvardo, pasielgia netinkamai, patenka į keblią situaciją, ištinka bėda. Mažylis jaučiasi neišgirstas, nesuprastas, atstumtas, vienišas, įskaudintas, kaltas, blogas. Išgyvendamas jausmų sumaištį, vaikas ieško išeičių, tačiau jam dar stinga gyvenimiškos patirties.

Siekiant padėti vaikams, Lietuvoje įgyvendinama tarptautinė ankstyvosios prevencijos programa „Zipio draugai“. Programos tikslas – padėti vaikams įgyti gebėjimų įveikti kasdienius sunkumus ir stresą, plėtoti jų socialinę kompetenciją. Programa padeda vaikams išsiugdyti elgesio, emocinių ir socialinių sunkumų įveikimo gebėjimus, siekiant vaikų ir jaunimo emocinės ir psichikos sveikatos gerovės.

Pagrindinė programos „Zipio draugai“ idėja yra: jei vaikus jau ankstyvojoje vaikystėje išmokysime įveikti sunkumus, šie įgūdžiai išliks ir padės jiems lengviau susidoroti su sudėtingomis situacijomis augant ir jau suaugus. Jie  mokomi įveikti kasdienius sunkumus, atpažinti savo jausmus, apie juos kalbėti, išreikšti sau bei kitiems priimtinais būdais ir taip pasijusti geriau. Vaikas, kuris gerai jaučiasi, gebės pats įveikti kritines situacijas, labiau pasitikės savimi, bus draugiškesnis aplinkiniams, atsparesnis neigiamiems aplinkos poveikiams.

Siekiama, kad programoje dalyvaujantis vaikas suprastų, jog nėra vienas, yra tarp kitų, kad visada kas nors gali jam padėti, ir jis pats gali padėti kitiems.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Vaida Zubavičienė


Bendradarbiaujant  su Joniškio r. Visuomenės sveikatos biuru ir vykdant Sveikatą stiprinančių mokyklų sveikatinimo programą  spalio 23 d. mokykloje organizuota   lektoriaus Artūro Šiukštos paskaita 8-10 klasių mokiniams ,,Rūkymo, alkoholio vartojimo prevencija''. Paskaita įdomi, paveiki ir reikalinga. 


IŠ „SOCIALINIO SUFLERIO“ MOKYMŲ SUGRĮŽUS

Spalio 17-19 dienomis mokyklos socialinė pedagogė su 3 mokiniais dalyvavo 3 dienų trukmės mokymuose Kirkšnovėje. Mokymus vedė du jauni energingi kuratoriai Žilvinas ir Povilas.

Mokymų metu gilinomės į bendruomenės sutelkimą ir jaunimo projektus. Dirbome komandoje, išsiaiškinome savo mokyklos poreikius; generavome savo sprendimus, po to pasirinkome tinkamiausią.

Labai visiems patiko išdėstyti idėjas LEGO pagalba. Pristatinėjome prototipus, mokėmės planuoti iniciatyvas, numatyti tolimesnius žingsnius.

Mokymų metu ne tik intensyviai dirbome, bet ir smagiai ilsėjomės: žaidėmė stalo žaidimus, grožėjomės nuostabia šios vietovės rudeniška gamta, kaitinomės pirtyje, laipiojome virvėmis.

Susiradome naujų draugų iš Panevėžio, Gargždų, Jurbarko, Zapyškio.

Mokymai labai patiko, gautas žinias ir praktiką būtinai įgyvendinsime mokyklos bendruomenėje.

Mokyklos prezidentė Andrėja Rutkevilytė


PENKTOKŲ KRIKŠTYNOS

Spalio 15 d. penktokai buvo pakrikštyti, jie tapo lygiateisiais aukštesniųjų klasių mokiniais.

Krikšto močia ir jos ,,anūkai‘‘ (šeštos klasės mokiniai ir auklėtoja) pakvietė penktokus į aktų salę, kur jų laukė įvairūs išbandymai ir linksmos užduotys: česnako valgymas, mankšta, sukti ir šmaikštūs klausimai, muzikinių, artistinių gabumų patikrinimas, ištvermės ir miklumo išbandymas.

Penktokai, perėję visas kliūtis ir išbandymus, prisiekė dievinti mokyklą, gerai mokytis,  visiems gražiai šypsotis ir t.t... Jie pasižadėjo nelaužyti savo duotų priesaikų, todėl buvo pakrikštyti.


BENDRUOMENIŲ LYDERIŲ MOKYMAI

Spalio 17-19 dienomos mūsų mokyklos komanda vyksta į Raseinių rajoną, Kirkšnovę, bendruomenių lyderių mokymus. Į šiuos mokymus vykstama tam, kad pasiruoštumėme burti mokyklos bendruomenę ir suplanuotumėme prasmingas jaunimo iniciatyvas, padedančias keisti mūsų aplinką. Šiais mokslo metais ruošiamės įgyvendinti ,,Socialinio suflerio‘‘ programos I etapą.

lyderiai


IŠVYKA Į NAISIŲ TEATRO SPEKTAKLĮ

Spalio 6 dieną, šeštadienį,  grupelė 5-7 klasės mokinių vykome į Naisius, 17   mūsų mokyklos mokinukų žiūrėjo Naisių teatro spektaklį „Melagių pilis". Tai pamokanti istorija apie sąžiningumą,  pareigos suvokimą, atsakomybę.. Vaikai juokėsi iš Dino melagysčių, prieštaravo Melagių pilies gyventojams už įkyrumą, nekantrumą. Po valandos emocijų džiugiai plojo  Dinui, kad sugebėjo nugalėti savo ydą.

Prieš spektaklį apsilankę supynėse ir ant kakno, po spektaklio pasivaišinę arbatinėje, pavakariais grįžome namo. Ne vienam kilo klausimas - kur važiuosim kitą sykį. Lauksim, ieškosim...

Lietuvių klb. vyr. mokytoja Laima Kasiulienė


MOKYTOJŲ DIENA 2018 KRIUKŲ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE


Pirmokai lankėsi Naisiuose, žiūrėjo Kelmės teatro spektaklį "Tavo pasaka".


GYVŪNŲ GLOBOS DIENA

Spalio 4 d. iš pat ryto mokykla prisipildė ne tik įprasto vaikų klegesio, bet ir jų augintinių džiugių amsėjimų, draugiškų pasisveikinimų-visi rinkosi į netradicinę pamoką pasaulinės gyvūnų dienos proga. Mokytojas A. Budris pristatė savo paklusniąją augintinę Inką, kurios pasirodymą mažieji stebėjo net sulaikę kvapą, visi norėjo draugiškai paspausti jos leteną.


KALBŲ SAVAITĖ 2018

Rugsėjo 26, 27, 28 dienomis mokykloje jau trdiciškai vyko Europos kalbų dienos renginiai. Prie kalbininkų, kaip ir kasmet, prisijungė muzikos ir geografijos mokytojai, pradinukai - ketvirtosios klasės mokiniai.  Pagrindiniai renginiai vyko trečiadienį. 

Ilgųjų pertraukų metu muzikos mokytojas A.Gruodis  anglų ir ispanų kalbomis  dainavo su aštuntokėmis Aleksandra ir Gintare bei  ketvirtosios ir penktosios klasių  mokinių ansambliuku.

Lietuvių kalbos pamokų metu 5 - osios klasės mokiniai susipažino  su  Europos tautomis ir jų kalbomis.  Tik paskelbus temą, penktokai pažėrė klausimų, osvarbiausias buvo - kodė mes nekalbame viena kalba. Patys ir  atsakymo ieškojo.  Į   integruotą pamoką apie giminingas baltų kalbas apsilankė ketvirtokai.

Geografijos pamokose mokiniai  mokėsi pasaulio krypčių angliškai ir rusiškai,  sudarinėjo skaitmeninį žemėlapį, Azijos gamtiniame žemėlapyje ieškojo japoniškų pavadinimų, papildomoje užduotyje ieškojo hipotezių apie Lietuvos vardo kilmę. Būrelyje „Šokio ritmu" merginos šokti mokėsi pagal  anglų kalba atliekamą dainą.

Integruota rusų–anglų kalbų pamoka vyko septintosios klasės mokiniams.

Lietuvių klb. vyr. mokytoja Laima Kasiulienė


EUROPOS SPORTO SAVAITĖS RENGINYS KRIUKŲ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE


TREČIĄ KARTĄ KRIUKIEČIAI #SWITCH! RENGINYJE

Jau ketvirtus metus Lietuvoje Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre vyko didžiausias Baltijos šalyse moderniųjų technologijų ir verslumo renginys #SWITCH!, kurio organizatorius – Antano Guogos paramos fondas. Šiemet į renginį atvyko daugiau nei penkiolika tūkstančių lankytojų. Tam, kad tokio masto renginys būtų įgyvendintas, labai svarbi partnerių ir rėmėjų pagalba. Prie renginio prisidėjo ELP grupė Europos Parlamente, LUNO, ODEM, „Lympo“, „Google“, Europos Komisija, Europos Parlamentas, „Triniti Lietuva“, „Lietuvos energija“, „Skycop“, „MoQ“, „Akvilė“. Partneriai: Blockchain Centre Vilnius, MITA, New!, „Nova media“, „Bilietai.lt“, „Gravitacija“. Informaciniai partneriai: TV3, Delfi.lt, IQ, „Panelė“, „JCDecaux“, „Žinių radijas“, Cryptonews.com, „Iliustruotasis mokslas“, „Manodienynas.lt“.

Šiemet renginys #SWITCH! buvo suskirstytas į 6 dalis pagal pobūdį, o visų programų ašimi tapo „blockchain“ technologija. Ypatingas dėmesys skirtas profesionalų daliai, kurioje buvo diskutuojama apie „blockchain“ įtaką pramonės efektyvumui ir skaidrumui, naudą paslaugų ir prekių sektoriuje, praktiniais pavyzdžiais dalijosi šią technologiją logistikos sektoriuje jau taikančios įmonės. Taip pat profesionalų programoje buvo aptariama dirbtinio intelekto progreso sparta ir kryptis, kibernetinis saugumas ir internetinės platformos.

Šiemet  #SWITCH! programoje vyko SMART ENERGY hakatonas. Jame profesionalai susibūrė į komandas, dalijosi idėjomis ir kūrė realius sprendimus naujosios energetikos iššūkiams spręsti. Taip pat šiemet vyko ir pernai pristatyta #SWITCH! mokslo mugė. Joje Lietuvos ir Danijos švietimo įstaigos pristatė technologijų specialybes.

Jaunimo programa kupina sėkmės istorijų, motyvacijos savo ateitį sieti su skaitmeniniu pasauliu, technologinių naujovių patirčių. Švietimo programoje buvo aptariamos valstybės bei verslo investicijos ugdant perspektyvius darbuotojus skaitmeniniame amžiuje, švietimo srityje dirbantys profesionalai dalijosi patirtimi, skaitė pranešimus apie tai, kaip pritaikyti technologijas jų darbe. Vienas iš sėkmingų „blochcain“ technologijos panaudojimo pavyzdžių švietimo sektoriuje – amerikiečių kuriama ODEM platforma. Kaip yra sakęs kompanijos vadovas Richard Maaghul, ODEM pirmoji rinkos poreikiais paremta mokymosi platforma, kuri sieks maksimaliai išplėsti studentų galimybes įgyti aukštos kokybės išsilavinimą ir žinias už prieinamą kainą bei skatins pedagogus vystyti akademines programas per ODEM platformą. Naudodama blokų grandines, ši platforma siekia suteikti galimybę studentams ir dėstytojams bendrauti tiesiogiai, dalyvauti švietimo ir mokymosi procese be tarpininkų įsitraukimo ir taip pagerinti sąlygas siekiantiems kokybiško išsilavinimo. Švietimo programos pranešimą „Blockchain“ technologijos revoliucija švietimo sektoriuje“ 11.30 val. skaitė ir apie ateities švietimo bei darbo rinkos poreikius kalbėjo ODEM platformos kūrėjai ir vystytojai – kompanijos technologijų mentorius Adel ElMessiry ir generalinis direktorius Richard Maaghul.

Šiemet rugsėjo 20-ąją mūsų mokyklos 7-10 kl. mokiniai į organizuotą #SWITCH! renginį Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre atvyko jau trečią kartą su mokytojomis Vaida Ruseckaite, Elena Čoj, Irena Kenzgailiene, Gražina Kardušiene, Daiva Butkiene. Jie klausėsi  konferencijos pranešimų, aplankė #SWITCH! mokslo mugę, skraidino dronus, išbandė virtualios realybės akinius, „Bingo" ir kitus virtualius žaidimus, „League of Legends“ čempionatą, stebėjo robotus, kurie gamino šokoladą ir juo vaišinosi, fotografavosi su „Kings“ ir kt.

IT vyr. mokytoja Vaida Ruseckaitė


IKIMOKYKLINUKAI MOKOSI VALYTIS DANTUKUS

Rugsėjo 14 dieną ikimokyklinėje ugdymo grupėje lankėsi Joniškio Visuomenės Sveikatos Biuro specialistė Vaida Merkelytė. Susitikimo metu vaikai klausėsi pasakojimo kodėl ir kaip reikia valyti dantukus, apžiūrėjo dantukų muliažą, šepetukus ir patys mokėsi taisyklingai valyti dantukus.

Ikimokyklinės ugdymo grupės auklėtoja Egidija Augulienė


MOKSLO IR ŽINIŲ ŠVENTĖ KRIUKŲ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

Papildoma informacija